Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12


Fotoškola v Teplicích nad Metují

Všeobecné informace

Teplice nad Metují

Do Teplic nad Metují, či spíše do okolních skal a skalních měst a bludišť jezdíváme alespoň dvakrát do roka na několik dní na podzim a v zimě a někdy navíc také na jaře. Máme možnost si v klidu – mimo turistickou sezónu – prohlédnout nejzajímavější místa v tomto trochu opomíjeném, o to však krásnějším skalním městě i blízkém okolí. Celý projekt nese podle svého zaměření název „Rok v Teplicích nad Metují“ a je určen všem zájemcům z Rolničky a také ze školy, kde zkoušíme, kteří mají rádi přírodu a skály bez ohledu na roční období.

V posledních letech se na výjezdech věnujeme hlavně fotografování a pro zájemce jsou vlastně takovou krátkou fotoškolou v zajímavém prostředí, které nám dává možnost využít a vyzkoušet všechny oblasti, techniky a žánry fotografie – od krajinářské fotografie přes běžnou dokumentaci, makrofoto až třeba po portrétní a “lidskou“ fotografii na různých místech nejenom ve skalách.

Kromě fotografování vždycky “zabrousíme“ i do dalších oborů a činností: biologie, zeměpis nebo ochrana životního prostředí, nebo třeba společenské nebo sportovní činnosti svázané se zdejším prostředím, geocaching, jednoduchý horolezecký výcvik, ochrana zdraví, památky...).

Kromě toho je zvláště pro účastníky, kteří s námi byli už vícekrát, zajímavé sledovat, jak se prostředí skal mění během různých ročních období, počasí i denních dob.

Projektu se mohou zúčastnit všichni členové Rolničky i další zájemci – žáci PJZŠ Horáčkova – děti od 2. do 9. třídy. Vzhledem k charakteru výjezdů a s nimi spojených aktivit je maximální počet účastníků omezen na 10, případně podle podmínek i méně.

S projektem se také můžete seznámit na PJZŠ Horáčkova na nástěnce na chodbě v modrém 1. patře napravo od sborové nástěnky. Archiv projektu je na samostatné stránce – odkaz v menu nahoře. Najdete v něm informace a některé výstupy z minulých let a také odkazy na kompletní fotogalerie.

Na této stránce:
Informace o nejbližším výjezdu :-) Přihláška :-) Schůzka před odjezdem :-) Podrobné informace před odjezdem :-) Materiály ke stažení

Nejbližší výjezd – JARO 2023 – 29. 3.–1. 4. 2023 – Objevujeme nová místa a cesty

Teplice nad Metují

Informace pro zájemce

Na co se můžete těšit v březnu?
Letošní počasí je zatím poněkud nevyzpytatelné a tak ani teď nedokážeme s určitostí říci, co a jak nás na konci března v Teplicích potká. Celkem určitě víme, že i přes případné teplé počasí bude ve skalních soutěskách ještě sníh, a naopak na místech, kam svítí slunce, na nás vykoukne jaro v plné kráse. Určitě najdeme další cesty a místa, kde jsme ještě nebyli nebo je to už hodně dávno. Také bychom rádi prozkoumali okolí Božanovského Špičáku, kam jsme se na výlet vydali na podzim, ale počasí nám moc nepřálo a velká část tohoto kouta Broumovských stěn nám zatím zůstala utajená. S ohledem na počasí tentokrát výjezd neplánujeme pouze jako fotoškolu, ale spíš jako příležitost pro zájemce, kteří s námi třeba ještě nebyli. Pokud si ale vezmete nějakou fototechniku s sebou, určitě neuděláte chybu. Lépe na tom budou ti, kdo si s sebou vezmou zrcadlovku nebo jakýkoliv fotoaparát, který umožňuje alespoň základní nastavení clony a času, v ideálním případě manuální režim. Zkrátka ale nepřijdou ani ti, jejichž vybavením bude „jenom“ automat, případně nebudou mít vůbec nic (aspoň boty!!!). Ve skalách a jejich okolí je totiž i na jaře tak krásně, že stačí se jenom koukat kolem sebe a fotit očima. A pokud jim nebude vadit, že je to občas trochu (víc) dokopce nebo cesta vede necestou, možná se s námi dostanou i na místa, kam by se určitě nevydali.

Hraniční cesta v Adršpachu

Teď to důležité:
Jarní výjezd se bude konat v následujícím termínu: odjezd 29. 3. 2023 ráno, návrat 1. 4. 2023 pozdě odpoledne.
Zúčastnit se mohou všichni žáci od 2. třídy a členové Rolničky také od druhé třídy, samozřejmě i ti, kteří s námi na žádném z předcházejících výjezdů nebyli. Tentokrát s sebou vezmeme i rodiče a přátele :-) Podmínkou účasti není vlastní fotoaparát!
S akcí se můžete podrobněji seznámit také na „teplické“ nástěnce ve škole v prvním patře vedle sborové nástěnky nebo v sekci Archiv akcí v Teplicích nad Metují.
POZOR!!!
Zájemci se musí přihlásit do středy 22. 3. 2023, ale raději dříve, výjimečně a náhradníci ještě do pondělí 27. 3. 2023.


Čáp

Přihláška a platba

Přihlášku na „Teplice“ dostanete na sborových zkouškách nebo si ji můžete vzít na „teplické“ nástěnce v modrém 1. patře nalevo od sborové nástěnky nebo stáhnout přímo zde v PDF.
Přihlášky odevzdejte co nejdříve na sborových zkouškách Rolničky nebo p. uč. Gerychovi do kabinetu v prvním patře nebo ji můžete také zaslat e-mailem na adresu rolnickapraha12@seznam.cz. Maximální možný počet účastníků je 10, přihlášky se evidují podle pořadí odevzdání.
Cena za čtyřdenní výjezd zůstává stále stejná jako v minulých výjezdech: 2 300 Kč pro děti do 10 let včetně a 2 600 Kč pro děti od 11 do 15 let, děti od 15 let a dospělí platí 2 800 Kč. Cena zahrnuje vše potřebné (jízdné, ubytování, stravování, pojištění, dozor, vstupné atd.). Platit je možné v hotovosti na sborových zkouškách nebo převodem na účet sboru (číslo účtu najdete v sekci Kontakty, napište nám).


Teplice nad Metují

Schůzka účastníků před odjezdem

Schůzka všech účastníků výjezdu bude v pondělí 27. 3. 2023 v 10.45 hodin v knihovně/zkušebně (o velké přestávce po 3. vyučovací hodině).
Účastníci, kteří nechodí na PJZŠ Horáčkova, dostanou všechny potřebné informace na sborových zkouškách, v případě potřeby budou informováni prostřednictvím SMS nebo zde na stránkách.


Hvězda

Souhrnné informace před odjezdem pro přihlášené

PŘIHLÁSIT SE A ZAPLATIT JE NUTNO NEJPOZDĚJI DO STŘEDY 22. 3. 2023
ODJEZD: ve středu 29. března 2023 v 8.08 – Praha – Hlavní nádraží (R923 Krakonoš)
SRAZ: nejpozději v 7.40 v horní hale Hlavního nádraží u odjezdových tabulí (u „našeho“ sloupu)
NÁVRAT: v sobotu 1. dubna 2023 v 17.49 – Praha – Hlavní nádraží (R924 Krakonoš)
V případě menšího počtu účastníků pojedeme autem.
TELEFONICKÉ SPOJENÍ (pouze v nutných případech, ve skalách není moc signálu): 608 237 147
PLATBA: v hotovosti, případně na účet č. 1283392028/3030 Air Bank (neplatí se na účet školy!), variabilní symbol je sborové číslo


Teplice nad Metují

Materiály ke stažení

Přihláška
Úvodní informace o akci, termíny, cena
Konečné informace před odjezdem