Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12
Letošní táborový výběr

Jak určitě všichni víte, k tradici Rolničky už od začátku patří i letní tábor. Až do nedávna to bylo celkem jednoduché – jezdili jsme na naši táborovou základnu kousek od Hronova ve Velkém Dřevíči, která nám nepřetržitě slouží už od roku 1996 (do té doby jsme táborová místa každý rok střídali). V posledních dvou letech bylo všechno jinak. V roce 2018 jsme místo na tábor jeli do Chorvatska na Festival dalmatinskih klapa v Omiši, kde jsme strávili jedinečný týden. Loni jsme se rozhodli, že si týden v Chorvatsku ještě jednou zopakujeme, tentokrát bez festivalové účasti a každodenních koncertů a jenom jako odpočinkový tábor plný výletů a všech možných vodních radovánek.
V letošním roce máme tedy na výběr ze dvou možností – buď se vydáme opět na tradiční stanový tábor u nás, aby se na nás naše táborové místečko nezlobilo, že jsme na ně úplně zapomněli, nebo zatoužíme po moři a sluníčku a ještě jednou si zopakujeme tábor v Chorvatsku.
Protože příprava a organizace každého z táborů se zásadně liší, prosím vás všechny o vyplnění krátkého dotazníku, který najdete na také poslední stránce Kašpara číslo 39, abych věděl, který z táborů mám začít připravovat. Podrobné informace ke každému z táborů najdete níže na stránce.

dotazník k táboru ke stažení – PDF


Rolnička na Dřevíči 2020

Tábor

Dokumenty a přihláška ke stažení

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené – PDF
tečkaPřihláška na tábor – PDF
tečkaPosudek o zdravotní způsobilosti... – PDF – dokument, který musí mít všichni účastníci táborů
tečkaSouhlas rodičů dle zákona č. 372/2011 Sb. O zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování ze dne 6. listopadu 2011 a navazujících předpisů – PDF – dokument, který také musí mít všichni účastníci táborů (zatím nebyl bohužel zrušen)
tečkaInformace před odjezdem – PDF – budou doplněny na konci května


Schůzka rodičů a účastníků tábora

Schůzka rodičů a účastníků tábora se koná na PJZŠ Horáčkova 1100, Praha 4 v pondělí 25. května 2020 od 19.00 hodin – bude otevřený pravý přední vchod (kolem fitka). Na schůzce se bude platit tábor, můžete se podívat na fotografie z minulých táborů a dozvíte se potřebné informace před odjezdem.


O táboru

TurovOpět nadešla doba, kdy se začínají plánovat prázdniny, dovolené a také tábory.
Také k tradici Rolničky patří, že na začátku letních prázdnin jezdí na tábor – letos to bude již po 32. Ti z vás, kdo jste s námi na táboře již byli, zde mnoho nových informací nenajdete – po mnoha letech se podoba tábora ustálila, i když nás letos (ostatně jako každý rok, žekuk) čekají tu větší, tu menší organizační změny k lepšímu.

Pro koho tábor je

I když tábor organizuje Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12, není to pěvecké soustředění. Tábora se mohou zúčastnit i děti, které do sboru nechodí, sourozenci, kamarádi... zpěv není podmínkou.

Co se tam děje

Základ našich činností zůstává stejný, podobně jako v minulých letech přibudou další výlety na zajímavá místečka, kde jsme ještě nebyli. Ani letos neuděláme výjimku z tradičních akcí, jako jsou výlety do skal, hledání a letos doufejme i založení keší, (některé na nás čekají už několik let kuk třeba Náchodský korek), noční výlet skalním městem, výlet do Náchoda, návštěva T. O. Trappers – Horse Ranch, „sádrování“ končetin, hledání zkamenělin v Malých Svatoňovicích, výroba triček a podobně. Nově se letos vydáme na mimotáborové spaní na Hejdu. Přímo v táboře máme také k dispozici nový bazén. Pro zájemce máme připravené krátké fotokurzy, které je provedou tajemstvími při používání jednoduché i složitější fototechniky. Více až na táboře.

HejdaKde tábor je

K tradici našich táborů patří také místo – ATC Velký Dřevíč u Hronova. Zatím jsme se tam vždy setkali s lidmi, kteří pro nás jsou ochotni udělat první-poslední a vůbec se o nás starají, jak nejlépe mohou, a díky kterým probíhají naše tábory bez „lidských“ komplikací. Patří k nim hlavně vedoucí kempu, ale také naši přátelé z různých míst v blízkém i vzdálenějším okolí.

Kdy se tábor koná

Letošní tábor je z organizačních důvodů o jeden den kratší – sice nám ten jeden den určitě bude chybět, ale s ohledem na případné vaše další akce to tak bude lepší. Odjíždíme ve středu 1. 7. a vracíme se ve čtvrtek 16. 7. 2020. Případný pozdější nástup nebo dřívější odjezd dítěte je po dohodě možný, ale byla by škoda přijít např. o závěrečnou hru.

Jak to tam vypadá

Jako vždy je tábor stanový – stany typu iglú s předsíňkou jsou sice velikostí pro 4 osoby, ale bydlíme jenom po dvou. Po zkušenostech a s ohledem na táborový program a činnosti se maximální počet dětí ustálil na „rodinném“ čísle 10.

AdršpachKolik tábor stojí

Cena za 16denní pobyt pro členy sboru je 4 800 Kč, pro ostatní 5 300 Kč. Tato částka je konečná a děti v průběhu tábora samozřejmě nemusí z vlastního kapesného na nic připlácet. Stále platí, že pokud se tábora zúčastní společně přihlášená dvojice, má z ceny tábora slevu 200 Kč na osobu. Vše ostatní (v případě, že ještě dojde k nějakému nepředpokládanému zdražení) doplácí sbor ze svých vlastních prostředků. Rozpočtové minimum je 8 dětí. Cena zahrnuje vše – dopravu, stravování, ubytování, pojištění, doprovod i všechny ostatní táborové aktivity, výlety, vstupenky, hry atd. Tábor můžete platit v hotovosti (nejpozději na schůzce v pondělí 25. 5. 2020) nebo převodem z účtu (nutno odeslat do 20. 5.). Samozřejmostí je potvrzení nebo faktura pro zaměstnavatele rodičů na příspěvek z FKSP.

AdršpachPřihláška

Protože o tábor bývá zájem také ze strany mimosborových účastníků, kteří s námi již na táboře byli, je nutné přihlásit se co nejdříve. Závaznou přihlášku odevzdejte nejpozději do 6. dubna 2020, (do té doby jsou místa rezervována pro členy sboru) ale raději dříve, protože přihlášky se budou registrovat v pořadí, v jakém je odevzdáte, a maximální počet je opravdu 10. Podrobné informace, data, časy, věci s sebou a podobně obdržíte na schůzce pro rodiče i děti v pondělí 25. 5. 2020. Údaje na přihlášce, které zatím neznáte, můžete doplnit během června.

Kde se dozvím ještě více

Případné další doplňující informace můžete získat na e-mailové adrese nebo na telefonním čísle 608 237 147 kdykoliv. Vše najdete během února též na našich internetových stránkách . V sekci Tábory, výlety, TepliceŠipkaTáborový archiv se také můžete podívat na část táborového deníku a fotogalerie z loňského roku.

AdršpachAdršpachAdršpach


Rolnička v Omiši 2020

Penzión

Dokumenty a přihláška ke stažení

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené – PDF
tečkaPřihláška na tábor – PDF
tečkaZdravotní záznamy na zahraničním zájezdu – PDF
tečkaSouhlas zákonného zástupce s vycestováním dítěte – PDF – vzhledem k ochraně osobních údajů je dokument k dispozici pouze v sekci Pro členy pro přihlášené účastníky
tečkaInformace před odjezdem – PDF – budou doplněny na konci května


Schůzka rodičů a účastníků tábora

Schůzka rodičů a účastníků tábora se koná na PJZŠ Horáčkova 1100, Praha 4 v pondělí 25. května 2020 od 19.00 hodin – bude otevřený pravý přední vchod (kolem fitka). Na schůzce se bude platit tábor, můžete se podívat na fotografie z minulých táborů a dozvíte se potřebné informace před odjezdem.


O táboru

DućeI v letošním roce se nám nabízí možnost vyjet na tábor do Chorvatska za téměř stejných podmínek, jako jsme se byli loni. Pro ty z vás, kteří byste se k nám chtěli připojit, opět nabízíme možnost pojmout náš chorvatský tábor také jako rodinnou dovolenou. Zájezd pro nás opět zajišťuje skvělá (a námi dlouhodobě již prověřená) CK HAPTOUR z Liberce.

Pro koho tábor je

I zde platí, že tábor sice organizuje Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12, ale není to pěvecké soustředění. Tábora se mohou zúčastnit i děti, které do sboru nechodí, sourozenci, kamarádi... zpěv není podmínkou.

Termín, počet míst

ODJEZD: v pátek 3. července 2020 odpoledne – obvykle kolem 15.00 hodin. Přesný čas a místo upřesníme dle sdělení CK později.
NÁVRAT: v neděli 12. července 2020 dopoledne.
POČET ÚČASTNÍKŮ je omezen maximálně na 10 dětí.

Na plážiPřihláška

Přihlášku na zájezd je nutno přinést nejpozději do 3. února 2020 – do té doby nám cestovní kancelář blokuje celý penzión v Omiši a neprodává zájezd dalším zájemcům. 3. února musíme nahlásit počet účastníků, pak budou zbývající místa opět uvolněna. Přihlášky se registrují v pořadí, v jakém je odevzdáte do naplnění kapacity.

Ubytování a stravování

Bydlet budeme opět v penziónech Rogač a Zvonimir, HR 21315 Omiš – Duće, Poljička cesta 23, Splitsko–dalmatinska županija – 30 metrů od písečné pláže.
Pokoje jsou dvoulůžkové až čtyřlůžkové s vlastním sociálním zařízením.
Děti mají stravování formou plné penze – začínáme večeří v den příjezdu a končíme časnou večeří v den odjezdu. Nedělní snídani už míváme obvykle při zastávce v ČR. CK pro nás zajišťuje snídaně a večeře, obědy si ohledem na program organizujeme sami.

Pod vodou :-)Co nás čeká

Stejně jako v loňském roce se vydáme s Jozou na celodenní lodní výlet (nejspíš) do Trogiru s koupáním v Modré laguně na ostrově Drveniku, uděláme si odpoledně-večerní výlet do Splitu, rádi bychom pokořili kapličku na skalním hřebeni nad pobřežím nebo pevnost v Omiši, množství zmrzliny na různých místech a samozřejmě koupání, čvachtání, potápění, skákání, bagrování u vody a ve vodě.

Základní cena zájezdu

8 700 Kč – dítě do 15 let + plná penze / 9 700 Kč – osoby od 15 let + polopenze
Základní cena pro všechny účastníky zahrnuje dopravu autobusem, ubytování, cestovní pojištění, pobytovou taxu, stravu, služby průvodce CK, ložní prádlo, ručníky, závěrečný úklid, zákonné pojištění při úpadku CK, DPH.
Cena pro nečleny sboru nezahrnuje výlety a další aktivity spojené se zájezdem (přejezdy autobusem, vstupné…), kapesné.
Pro všechny členy Rolničky platí podobně jako loni:
Můj, resp. sborový příspěvek na základní cenu je 1 000 Kč – členové sboru platí za zájezd celkem 7 700 Kč. Kromě toho Rolnička všem členům sboru platí celodenní lodní výlet a samozřejmě i další aktivity (cca 1 200 Kč), během pobytu už děti na žádné společné aktivity ze svého kapesného nic nedoplácejí.
Pro ostatní účastníky:
Orientační cena celodenního lodního výletu včetně oběda a dalších aktivit je celkem 1 200 Kč nebo 48 € nebo 350 HRK – zaplaťte kteroukoliv měnou v hotovosti na sborových zkouškách nebo po dohodě nejpozději do 20. 5. 2020.

Na plážiPlatba za tábor

Tábor uhraďte bezhotovostně na účet sboru 1283392028/3030 Air Bank – členové Rolničky pod obvyklým variabilním symbolem (sborové číslo), pro ostatní účastníky je variabilním symbolem začátek rodného čísla bez údaje za lomítkem.
Záloha 4 000 Kč je splatná do 28. 2. 2020.
Doplatek (člen sboru 3 700 / nečlen dítě 4 700 / dospělý 5 700) do 30. 4. 2020.
Na zájezd je možné čerpat příspěvek z FKSP. V tom případě vystaví Rolnička fakturu přímo zaměstnavateli na celou částku a zaměstnanec doplatí zaměstnavateli pouze rozdíl.

Západ slunce nad Bračem a ŠoltouCestovní a další doklady

Všichni (opravdu) musí mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz, kartičku zdravotní pojišťovny (originál).
Děti před odjezdem odevzdají ještě navíc „Zdravotní záznamy...“ (ke stažení na začátku stránky a k dispozici na sborových zkouškách), kopii cestovního dokladu a stejně jako loni „Souhlas s výjezdem dítěte do zahraničí“ s ověřeným podpisem zákonných zástupců.

Kde se dozvím ještě více

Případné další doplňující informace můžete získat na telefonním čísle 608 237 147 kdykoliv, nebo na e-mailové adrese . Vše najdete během února též na našich internetových stránkách v sekci Tábory, výlety, TepliceŠipkaTáborový archiv. Tam se také můžete podívat na část táborového deníku a fotogalerie z loňského roku.

SkákáníSplit