Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12
Přehled sborových akcí
2016/2017 (29. rok)

Na této stránce najdete přehled akcí v aktuálním škoním roce.
Na ostatních stránkách v této sekci najdete další archivy a postupně se také buduje přehled všech akcí v historii Rolničky.
Barvy: koncerty, zájezdy, výlety, Teplice, tábory, nahrávání, ostatní akce atd.

Čtvrtek 9. 3. 2017
Koncert 267
Koncert 267 Koncert v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR
První letošní vystoupení bylo na místech, kam jsme se ještě se sborem nedostali – byli jsme pozváni na zpívání při oslavách Mezinárodního dne žen v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky. Sestavili jsme průřez naším obvyklým programem a z fotografií i z videa je vidět, že sbor si vystoupení opravdu užíval. A sklidil zasloužený potlesk. Z našeho pohledu je úspěchem i to, že se nám (opět) podařilo publikum aktivně zapojit do naší produkce a také ho přesvědčit, že u spirituálů se tleská na druhou dobu...
Fotogalerie
Video: lepší kvalita 640×480, 1868 kbps, 216 MB, horší kvalita 320×240, 314 kbps, 42 MB
Pátek 30. 12. 2016
Výlet 133
Výlet 133 Tradiční předsilvestrovský výlet byl letos (alespoň zpočátku) opravdu tradiční. Po delší době, kdy jsme brouzdali zimním okolím Teplic nad Metují, jsme se opět prošli Teplickým skalním městem. Tradiční bylo i množství sněhu ve skalách – tedy bohužel málo. Abychom měli procházku o něco pestřejší, v minulých dnech bylo podstatně tepleji, takže horní vrstva sněhu trochu roztála, aby pak zase mohla umrznout a být podstatně „sjízdnější“. Zkrátka – klouzalo to parádně.
Na zpáteční cestě z Teplic do Hronova už tradice skončila – místo plánovaného přesunu jedním autobusem do Police nad Metují a pak druhým autobusem do Hronova nás s sebou vzala podstatně početnější výprava z Náchoda, která měla vlastní autobus a volná místa. Takhle komfortní přepravu z Teplic nad Metují do Hronova až na náměstí jsme tedy ještě neměli.
Pak už tradice pokračovala dále – vynikající večeře v hronovské pizzerii Stella neměla chybu a zpáteční cesta vlakem proběhla také v pohodě.

Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Pokud se ale chcete podívat na to, jak vypadají skály v zimě, otevřete si následující odkaz na stránky www.geopixel.cz – Teplice nad Metují a navštivte galerie s daty 15. 2., 16. 2. a 17. 2. 2017 (a samozřejmě i kterékoliv jiné).
Středa 21. 12. 2016
Koncert 265 + 266
Koncert 265 + 266 Živý betlém v PJZŠ Horáčkova
Poslední dvě představení Živého betlému jsme hráli nejprve od 8.00 hodin pro veřejnost a potom od 9.00 hodin pro žáky školy v První jazykové základní škole v Praze 4, Horáčkova 1100. Tentokrát bylo celé představení záležitostí dětských herců. Zvláště první provedení, kdy bylo v osm hodin ráno ještě pološero a herci hráli před reflektory, mělo krásnou atmosféru.

Fotogalerií je tentokrát více, na následujícím odkazu tedy najdete pouze hlavní stránku naší fotogalerie, odkud vedou ostatní odkazy. Fotogalerie
Pondělí 19. 12. 2016
Koncert 264
Koncert 264 Hlavní vánoční koncert sboru a křest knihy Hermíny Frankové
Nejdůležitější akcí před Vánocemi je samozřejmě každoroční vánoční koncert. Ten letošní byl ovšem trochu netradiční. Jednak tím, že se konal ve škole, kde zkoušíme, jednak tím, že jsme obvyklý vánoční černo-bílý úbor nahradili méně formálním žluto-modrým, ale hlavně tím, že k nám zavítala paní Hermína Franková, jejíž knížku Padavka a bezva pes jsme společně vypustili do světa. S trochou nadsázky se dá říci, že paní Hermína Franková napsala tu knížku tak trochu o nás. Alespoň ten, kdo někdy prošel naší Rolničkou a chvíli s námi zpíval, najde v ději knížky situace a hlášky z našich sborových zkoušek. A protože se děj knížky odehrává zčásti ve školním prostředí, končí těsně před Vánocemi a objevují se v něm i písničky, které máme na programu, je jasné, že letošní vánoční koncert nemohl vypadat jinak.
Paní Hermíně Frankové moc děkujeme za to, že s námi strávila náš nejdůležitější předvánoční večer, za knížky i za malou autogramiádu a všem ostatním, kdo nás také poctili svou návštěvou, za krásné společně prozpívané chvíle.
Obal knížky Padavka a bezva pes
Plakát na koncert – obrázek
Plakát na koncert – pdf
Program koncertu – pdf (grafické zpracování programu: Aneta Dlouhá)
Fotogalerie
Čtvrtek 15. 12. 2016
Koncert 263
Koncert 263 Živý betlém v Hobby centru 4
A jedeme dál. Další představen Živého betlému jsme hráli pro veřejnost v areálu Hobby centra 4 v Bartákově ulici. Stejně jako v minulém představení ve školce s námi hráli i dospělí herci a stejně tak byla i pěkná zima. Herodes v kraťasech i živý Ježíšek (vlastně ta Ježíška) neměli chybu. A stejně tak i všichni ostatní.

Fotogalerie
Středa 14. 12. 2016 Klávesy Generálka hlavního koncertu
... prostě generálka...
Úterý 13. 12. 2016
Koncert 261 + 262
Koncert 261 + 262 Živý betlém v MŠ Hroncova
Tak, včera nám začaly dva nejnáročnější týdny v letošním roce, protože až do 21 prosince nás s jednou výjimkou čeká každý den nějaká zkouška, generálka, koncert či vystoupení, někdy i dvě za den. Ten okamžik nastal právě dnes, kdy jsme jako společnou akci s První jazykovou základní školou v Praze 4, Horáčkova 1100 hráli divadelní představení Živý betlém, dnes v mateřské škole Hroncova a hned dvakrát. Divadelní představení vymyslela, nastudovala a režírovala paní učitelka Svobodová s dětmi z divadelního kroužku. Naší úlohou bylo zajistit hudební části představení – sbor a malý orchestr. Po delší době jsme si tedy opět zazpívali s živým doprovodem.
Neděle 4. 12. 2016
Koncert 260
Koncert 260 Mikulášský program v KIKA v Čestlicích
Další zpívání bylo v teple a pod střechou obchodního domu KIKA v Čestlicích, kde jsme měli svůj blok v mikulášském programu. Stejně jako na předcházejícím vystoupení v Modřanech jsme měli na programu spirituály a (byť je do Vánoc ještě docela daleko) také několik vánočních koled a písní

Fotogalerie
Čtvrtek 1. 12. 2016
Koncert 259
Koncert 259 Rozsvícení vánočního stromu MČ Praha 12 v Modřanech
Letošní předvánoční „šňůru“ jsme zahájili s naší domovskou městskou částí v Modřanech při rozsvícení vánočního stromu. Počasí si zvlášť dalo záležet, abychom nezapomněli, že už je zima, ale díky výborné organizaci (včetně vytápěného pódia :-)))) a rychlým cukrům po akci jsme přežili ve zdraví. Děkujeme MČ Praha 12 za pozvání.

Odkaz na stránky MČ Praha 12, kde je krátká zpráva a fotogalerie celé akce.
Středa 23. 11. – sobota 26. 11. 2016
Teplice 30
Teplice podzim 2016 Podzimní výjezd do Teplic nad Metují
Lidmi zapomenutá místa a cesty

Další povídání o tom, jaké byly předcházející podzimní, zimní i jarní Teplice, najdete v sekci Tábory, výlety, TepliceŠipkaArchiv projektu „Rok v Teplicích nad Metují“
Sobota 1. 10. 2016
Výlet 132
Výlet 132 Další trochu tunelový, lomový a vyhlídkový geo+fotovýlet do údolí Dalejského potoka
První letošní výlet jsme pojali již trochu tradičně, alespoň co se místa týče. Dalejské a Prokopské údolí jsou zkrátka překrásná, zvláště pak ve dnech, kdy svítí sluníčko. A dneska jsme si ho užili opravdu požehnaně.
Tentokrát jsme měli v plánu lom Na Požárech obejít po horní straně a slézt až do dalšího tunelu. Ovšem pasoucí se stádo kraviček (no, oni to byli spíš bejci) nás přesvědčilo, že to není úplně ten nejlepší nápad. Takže jsme se hezky poslušně vrátili zpět a lom si prošli pro změnu spodem. Ještě jsme se cestou vyhnuli bojujícím paintballistům a pak už vše probíhalo podle plánu. A protože času jsme tentokrát měli opravdu hodně a nehonily nás žádné dešťové mraky ani studený vítr, mohli jsme se na delší oddech zastavit i na dvou hřištích, která jsme měli při cestě.
V závěru došlo i na sladkou tečku v podobě zmrzliny po příchodu na hlubočepské nádraží.

Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...

Fotogalerie
Pondělí 12. 9. 2016 Klávesy Úvodní sborová schůzka
Nadpis „Úvodní sborová schůzka“ je asi trochu nepřesný, když už letos máme za sebou jedno vystoupení, že... :-)
pondělí 5. 9. 2016
úterý 6. 9. 2016
Středa 7. 9. 2016
čtvrtek 8. 9. 2016
Klávesy Pravidelné přijímací zkoušky do sboru
Čtvrtek 1. 9. 2016
Koncert 258
Zahájení školního roku 2016/2017 Zpívání při zahájení školního roku 2016/2017 – česká státní hymna
První letošní zpívání bylo sice krátké, ale o to důležitější. Vedením První jazykové základní škole v Praze 4, Horáčkova 1100 jsme byli už na konci minulého školního roku požádáni, zda bychom na zahájení letošního školního roku zazpívali českou hymnu při úvodním shromáždění (všech) žáků a (některých) rodičů před školou. Nu, obavy jsme trochu měli, pro odhadem asi 750 posluchačů – byť většina z nich byli žáci – přecejenom nezpíváme pokaždé. Ale všechno dopadlo výborně.

Fotogalerie
Středa 31. 8. 2016 Klávesy Mimořádná sborová zkouška
Tak toto se nám opravdu ještě nestalo. Mimořádná zkouška ještě o prázdninách. Ale nelze neříci, že to všichni zúčastnění brali velmi vážně – zítra nás totiž čeká mimořádné zpívání na zahájení školního roku na PJZŠ Horáčkova. Budeme zpívat naši státní hymnu...