Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12
Přehled sborových akcí
2020/2021 (33. rok)

Na této stránce najdete přehled akcí v aktuálním škoním roce.
Na ostatních stránkách v této sekci najdete další archivy a postupně se také buduje přehled všech akcí v historii Rolničky.
Barvy: koncerty, zájezdy, výlety, Teplice, tábory, nahrávání, ostatní akce atd.

Středa 11. 11. 2020
On-line zkouška
On-line zkouška První pravidelná on-line zkouška
Včerejší pokus proběhl úspěšně a ode dneška tedy opět začínají sborové zkoušky – samozřejmě pouze on-line, jinak to stále nejde. Je to tedy jenom pouhá náhražka, protože jednotliví zpěváci se samozřejmě navzájem neslyší – zpoždění zvuku je pro společný zpěv nepřekonatelný problém. Horší je, že ani sbormistr neslyší nikoho, kromě sebe sama a svého piána, a může jenom doufat, že zpěváci se chytají. Uvidíme, jaký bude výsledek.
Loni touhle dobou už jsme za sebou měli dva vánoční koncerty...
Úterý 10. 11. 2020 Klávesy Mimořádná on-line zkouška
První pokusná online zkouška – po měsíci nepřetržité školní práce se mi konečně podařilo (snad) zprovoznit naše vlastní sborové Teams. Tak si dneska ověříme, jak se nám bude pracovat. Když všechno půjde aspoň trochu hladce, mohli bychom od zítřka opět pravidelně zkoušet.
Středa 21. 10. 2020 – sobota 24. 10. 2020
Teplice 38
Teplice nad Metují 12. podzimní fotoškola
Hmmm, počasí je sice krásné, ale nám nezbývá, než si o Teplicích nechat jenom zdát.
Celé povídání o tom, jaké byly ty předcházející podzimní a všechny ostatní Teplice, najdete v sekci Tábory, výlety, Fotoškola TepliceŠipkaArchiv projektu „Rok v Teplicích nad Metují“
Středa 14. 10. 2020 Klávesy Přerušení sborových zkoušek z důvodu uzavření škol
UŽ JE TO TU ZAS... NEMOHLI BYSTE NĚKDO TU MRŇAVOU KULATOU PŘÍŠERU VYSTŘELIT TŘEBA DO JINÉ GALAXIE? Tak se opět opakuje situace z loňského roku. Jenom doufáme, že to zase nebude na dva měsíce. Ode dneška se tedy nekonají sborové zkoušky, protože nařízení o uzavření škol a všechno, co s ním souvisí, se nás dotýká hned třikrát – jsme zájmová činnost, je nás víc než 10 a co je nejhorší - ZPÍVÁME. Nevíte někdo, kde je ta země krále Miroslava???
Středa 16. 9. 2020
Nahrávání
Ve studiu Nahrávání písničky ve studiu u Michala Davida
Téměř na den stejně, jako v minulém roce opět stojíme ve studiu a nahráváme... Tentokrát (opět) u Michala Davida. Písničku zatím na veřejnost pustit nemůžeme – až to bude možné, najdete ji tady.
Zatím se můžete podívat do Fotogalerie
Středa 9. 9. 2020 Klávesy Úvodní sborová schůzka
Začíná 33. sborová sezóna a je plná otazníků. Jak to letos bude vypadat? Vydržíme zpívat celý rok, aniž by nám do toho zasáhla zase ta kulatá potvora? Hned na konci září jsme pozvaní na dva narozeninové koncerty Michala Davida do O2 Areny – jak to dopadne? Příliš mnoho podobných otázek a zatím žádné odpovědi. Doufejme, že letos už všechno bude „normálně“ Těšíme se :-)
Středa 2. 9. 2020
čtvrtek 3. 9. 2020
pondělí 7. 9. 2020
úterý 8. 9. 2020
Klávesy Pravidelné přijímací zkoušky do sboru
Úterý 1. 9. 2020
Virtuální zpívání
Zahájení školního roku 2020/2021 Virtuální zpívání při zahájení školního roku 2020/2021 – česká státní hymna
Naše již tradiční první veřejné vystoupení ve školním roce se letos kvůli hygienickým opatřením před vstupem do školy konalo pouze virtuálně – z nahrávky. Na konci loňských prázdnin jsme se (naštěstí) pilně připravovali a během těchto příprav také vznikla nahrávka české státní hymny pro případ, že bychom z nějakého důvodu nemohli na zahájení školního roku zpívat naživo.
Loni nám to ještě vyšlo, letos už jsme museli použít nahrávku, protože hygienická situace nám zkrátka nedovolila sejít se jako obvykle.