Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12


Přehled sborových akcí
2022/2023 (35. rok)

Na této stránce najdete přehled akcí v aktuálním škoním roce.
Na ostatních stránkách v této sekci najdete další archivy a postupně se také buduje přehled všech akcí v historii Rolničky.
Barvy: koncerty, zájezdy, nahrávání, veřejné akce, výlety, Teplice, tábory, ostatní akce atd.

Pátek 30. 12. 2022
Výlet 153
Výlet 153 Tradiční předsilvestrovský výlet do Teplických skal
Letošní tradiční výlet do Teplických skal byl mimořádně vydařený, hlavně co do počtu účastníků. Sešlo se nás celkem 18, což je počet na naše poměrý nebývalý. I když to zpočátku vypadalo, že počasí nám nebude úplně nakloněno (od Hradce Králové začala mlha), nakonec se na nás ve druhé polovině podívalo i sluníčko a vyjasnilo se, což bylo klíčové pro výstup na Střmen, odkud bychom za mlhy tedy neviděli vůbec nic. Nakonec jsme se poskládali i do „naší“ pizzerie Stella v Hronově, kde jsme měli objednanou večeři. A v závěru došlo i na ten malý varhanní zážitek; v Hronově jsme sice neuspěli, protože v kostele začínala za 15 minut bohoslužba, ale kamarádka Ivonka nám bleskově zařídila varhanní návštěvu v husitském kostele v Náchodě.
Fotogalerie
Pondělí 19. 12. 2022
Koncert 334
Koncert 334 Hlavní vánoční koncert
Už se trochu stává tradicí, že na našich hlavních koncertech vždycky čeká na naše posluchače (a někdy i na sbor) nějaké překvapení. Letos to ovšem nebylo překvapení multimediální, ale zvukové. Některé písničky totiž doprovázeli členové sboru na nástroje, na které se učí buď sami nebo přímo u nás. odkaz na událost na sborovém FacebookuFacebook
Plakát na koncert – obrázek
Plakát na koncert – PDF
Program koncertu – PDF
Fotogalerie
Neděle 18. 12. 2022
Generálka vánočního koncertu Generálka vánočního koncertu
... i medvěd musí mít jasno :-)))
Středa 14. 12. 2022
Koncert 333
Vánoce Vánoční divadelní představení
I letos jsme se přidali na závěr našich školních Adventních slavností s několika písničkami. Sbor si užil krásnou vánoční atmosféru, protože se začátkem programu v 16 hodin začalo sněžit a vydrželo až do našeho závěrečného bloku.
Čtvrtek 8. 12. 2022
Koncert 332
Koncert 332 Dva bloky vystoupení na vánočních trzích ve Waltrovce
Tenhle koncert byl spojený se dvěma téměř infarktovými situacemi, ale nakonec se všechno podařilo úspěšně zvládnout. První nastala na zkoušce minulý týden ve středu, kdy se nám nadobro odmlčely naše dlouho sloužící klávesy. Trochu podrobností najdete v sekci Členové a nástroje. Pět dní před koncertem to byla opravdu šibeniční událost...
Nu a další nastala tři dny před koncertem, kdy kvůli běhajícím virózám na zkoušku přišlo jenom 6 členů z 19. Už jsme to začínali vidět bledě, naštěstí do čtvrtka jsme se namnožili a tak jsme v plné kráse naše dva bloky vystoupení předvedli už ve výrazně lepším počtu 11 hlav.
Čtvrtek 1. 12. 2022
Nahrávání
Mixpult Nahrávání písničky ve studiu s Petrem Fiderem z Verony
Poslední hudební akce tohoto týdne – nahrávání ve studiu v Průhonicích. Peter Fider z Verony nás pozval k účasti na nahrávání písniček pro... a to zatím ještě nemůžeme zveřejnit. Tentokrát to bylo trochu náročnější, protože to nebyla jedna písnička, ale hned šest a něco jsme tvořili ještě přímo ve studiu. Ale nahrávací sestava se toho zhostila dobře i přes notně pokročilou dobu (začínali jsme asi v půl sedmé večer a za hodinu bylo hotovo).
Úterý 29. 11. 2022
Koncert 331
Koncert 331 Koncert na vánočních trzích v České pojišťovně
Tento týden máme pěkně nabitý, jak to před Vánocemi občas bývá. V pondělí zkouška, dnes v úterý koncert na vánočních trzích v České pojišťovně na Pankráci, ve středu zkouška a ve čtvrtek večer nahrávání... Ale zpívání se nám opět vydařilo. Fotogalerie
Sobota 26. 11. 2022
Výlet 152
Výlet 152 Naučná stezka Zlatý kůň kolem Koněpruských jeskyní + Červený lom
Další autičkovýlet ke Koněpruským jeskyním. Nevydávali jsme se do jeskyní, ale pouze okolo po trase naučné stezky Zlatý kůň. Obešli jsme celý areál Koněpruských jeskyní, nasbírali něco málo zkamenělin, vyfotili spoustu obrázků a udělali jsme si z naučné stezky odbočku do Červeného lomu, což je krásné magické místo. Přesně takové, o kterém občas říkám, že by mi stačilo tam sebou hodit na záda, zavřít oči a dvě hodiny nemyslet vůbec na nic...
Na zpáteční cestě jsme si ještě prošli tunel do lomu Na Kobyle a pak už jenom zpátky k autíčkům. Ale abychom udělali nějakou ještě hezčí tečku, cestou zpátky jsme navštívíli naši oblíbenou cukrárnu v Černošicích.
Podrobné informace o výletě
Fotogalerie
Neděle 13. 11. 2022
Hra 2
Hra 13. 11. 2022 2. kartičkohraní – hra pro Rolničky, kamarády a rodiče
V pořadí druhá „stopovací“ hra pro všechny sborové i mimosborové zájemce. Letos nás trošku vypeklo počasí, protože byla pěkná zima, ale přesto se hry zúčastnil rekordní počet 25 účastníků.
Stránku s podrobnostmi o hře si můžete otevřít zde.
Sobota 29. 10. 2022
Výlet 151
Výlet 151 Výlet z Kozích Hřbetů na Levý Hradec
Spojená trasa dvou samostatných výletů – na Kozí Hřbety a na Levý Hradec
Podrobné informace o výletě
Fotogalerie
Středa 19. 10. 2022 – sobota 22. 10. 2022
Teplice 42
Teplice nad Metují 16. podzimní fotoškola
Letošní fotoškola už se zase konala v duchu těch všech předcházejících. Počet účastníků nám opět dovolil místo veřejné dopravy použít cestování autíčkem (autíčky), což nám poskytlo možnost dostat se na místa, kam by nás jinak autobus ani vlak nezavezl a dostávali bychom se tam jenom velmi obtížně nebo vůbec. Letos jsme toho využili opravdu měrou vrchovatou a vlastně kromě prvního dne jsme stále plánovali trasy, kde jsme ještě nebyli. Skvělým zázemím se nám opět stal „náš– penzion TARA v Teplicích nad Metují
První den byl už bez dalšího autopřesunu a zvolili jsme cestu krpálem na Lokomotivu a přes Krávu a Třiadvacet mostů k Sekyře (takový malý „zahřívací“ okruh) V Horním Adršpachu jsme si pak další den prošli zbývající část hraniční stezky směrem na Trutnov s luxusními výhledy přes Polsko na Vraní hory a až na Sněžku. No a protože nám zbylo ještě dost času, dojeli jsme na parkoviště nad Slavným a prozkoumali Slavenskou vyhlídku. Třetí den nás autíčka dovezla opět na stejné parkoviště a vydali jsme se po žluté značce prostředkem Broumovských stěn na Božanovský Špičák, nakoukli jsme na Junáckou vyhlídku a pak už zpátky na parkoviště. Počasí nám mezitím připomnělo, že už je druhá polovina října a fouká studeně, což byl dostatečný důvod, abychom v navigaci nastavili Café Waffle v Náchodě a jeli si dát něco malého pro zahřátí.
fotoCelou fotogalerii (tedy až bude hotová) tentokrát najdete na fotostránkách www.geopixel.czout.
Celé povídání o tom, jaké byly ty předcházející podzimní a všechny ostatní Teplice, najdete v sekci Tábory, výlety, Fotoškola TepliceŠipkaArchiv projektu „Rok v Teplicích nad Metují“
Sobota 15. 10. 2022
Výlet 150
Výlet 150 Výlet na Vidimské lávky a Pokličky v Kokořínském Dole
Jubilejní 150 výlet musel být něco mimořádného, a tak volba padla na místo, kterému se říka Vidimské lávky. Kousek od zámku ve městě Vidim byla v minulém století (?) na pískovcových skalkách a věžích zbudována soustava mnoha železobetonových lávek. Dnes jsou sice v zanedbaném stavu, ale stále bezpečné pro pohyb. Tedy alespoň pro ty, kterým nečiní problém to, že na pevnou zem to mají pár metrů směrem dolů. Po prohlídce zámeckého parku a nádhernými starými stromy jsme se přesunuli k jednomu ze symbolů Kokořínského Dolu k pískovcovým pokličkám. Tady jsme po trochu náročnějším výstupu od silnice pokračovali dále malým okruhem po modré značce. Pozdní oběd nebo spíš večeři jsme spáchali v hotelu ve Mšenu. No a protože plány byly na teto výlet velmi různorodé, pohybovali jsme se tentokrát autíčkem, neb do Vidimi, během víkendu žádná veřejná doprava nejede...
Podrobné informace o výletě
Fotogalerie
Sobota 8. 10. 2022
Výlet 149
Výlet 149 Podzimní bývalý lom Na Chlumu nad Srbskem a historický lom Alkazar
Tak, opět nám startují výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí Prahy. Tentokrát jsme se vydali vlakem do Srbska a prošli si lom Na Chlumu, kde nám dokonce jeskyňáři dovolili nahlédnout do jejich podzemního království. Pak jsme pokračovali podél Berounky do dalšího oblíbeného zákoutí. Lom Alkazar byl tentokrát v obležení lezců, slacklinerů i jejich doprovodů. Závěr výletu patřil občerstvení v restauraci v Srbsku – skvělá tečka.
Podrobné informace o výletě
Fotogalerie
Pondělí 19. 9. 2022
středa 21. 9. 2022
Klávesy Pozor, 19. a 21. 9. 2022 nejsou sborové zkoušky a další info
Sdělení pro členy sboru – v pondělí 19. 9. 2022 a ve středu 21. 9. 2022 se nekonají sborové zkoušky.
Sólový zpěv a hra na nástroje budou začínat v týdnu od 3. 10. 2022, tak se nezapomeňte včas přihlásit, počet míst je omezený a přednost mají ti, kdo už se sólovým zpěvem nebo nástrojem pokračují z minulého roku.
Pondělí 12. 9. 2022 Klávesy Úvodní sborová schůzka
Tak to letos vypadá na takové malé půlkulatiny – 35. sborová sezóna je na začátku. Těšíme se, co nám tento rok přinese a doufáme, že to budou většinou samé hezké události.
Pondělí 5. 9. 2022
úterý 6. 9. 2022
středa 7. 9. 2022
čtvrtek 8. 9. 2022
Klávesy Pravidelné přijímací zkoušky do sboru