Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12


Hrajeme si, hrajte si s námi

Jak vypadají naše hry

Ahoj Rolničky, rodiče a kamarádi,
Určitě si ještě mnoho z vás pamatuje naše první „kartičkohraní“ o Velikonocích 2021. Tehdy jsme si hráli, abychom se aspoň mohli vidět, když už nám ta kulatá příšera zabránila mít normální sborové zkoušky.
Kulatá příšera už nás sice nenutí omezovat naše aktivity, ale myšlenka „stopovací“ hry zůstala mezi našimi méně obvyklými aktivitami. Hra, která vás provede nějakým zajímavým kouskem naší městské části, podle které se naše Rolnička jmenuje. Celá cesta je vhodná téměř pro jakoukoliv věkovou kategorii, nicméně pokud byste chtěli hru absolvovat s kočárkem, možná by to někde bylo náročnější.Trasy měří něco mezi 5–6 kilometry a podle tématu hry někdy procházejí hlavně lesem a přírodou, jindy mezi vilkami po starých Modřanech nebo po sídlišti. Na celé trase vás čeká několik zastávek s různými jednoduchými (opravdu) úkoly a luštěním nebo třeba jenom hezká místa, o kterých jste možná neměli ani tušení. Na konci trasy obvykle na účastníky čeká nějaké překvapení a odměna.

Archiv

Hra č. 1 – Velikonoce 2021
Hra č. 2 – Podzim 2022

Hra 13. 11. 2022 1. 11. 2022 – 23.50
modrý text – aktualizace v sobotu 12. 11. 2022 – 16.00

Hra 2 – 13. 11. 2022 (to už bylo)

Ahoj Rolničky, rodiče a kamarádi, pokračujte čtením také od modrého nadpisu níže – důležité.

Vítám vás na naší druhé „stopovací“ hře, která vás provede zase jiným kouskem naší městské části, podle které se naše Rolnička jmenuje. Celá cesta opět měří přesně 5,4 km, ale tentokrát prochází hlavně lesem a přírodou, i když je obklopená civilizací. Na celé trase vás zase čeká několik zastávek s různými jednoduchými úkoly a luštěním nebo třeba jenom hezká místa, o kterých jste možná neměli ani tušení.

Kdy to bude:

Na trasu hry se můžete vydat v neděli 13. 11. 2022 kdykoliv mezi 12.00 a 13.00 hodin. V cíli trasy vás budu čekat od 13.45 do 16.00 hodin.

Pro koho to bude:

Hra je samozřejmě určená hlavně pro vás, na některých zastávkách na vás čeká i luštění spojené s Rolničkou a našimi písničkami. Ale můžete si s sebou bez obav vzít i kamarády, i na ně bude v cíli pamatováno :-))) Hra je veřejná, takže by se vlastně mohl zúčastnit i kdokoliv jiný, jenom nebude znát některé odpovědi, které se týkají nás.

A ještě něco na závěr – hra nám všem má trochu zpříjemnit podzimní dny i dlouhé vysedávání ve škole, v práci, u počítače... Třeba se někteří potkáte cestou a užijete si to ještě více. Může se však stát i to, že některé lístečky na zastávkách někdo odnese nebo zničí, berte to jako fakt, se kterým nic neuděláme, a nebuďte zklamaní, chceme si jenom hrát. Samotné hře to vůbec nevadí. I kdyby někdo odnesl úplně všechno, radost nám to nezkazí!

Co si s sebou na cestu určitě vezměte:

  1. Oblékněte se a obujte se podle počasí, lodičky na vysokém podpatku a oblek na ples určitě nebudou to pravé, některé lesní cesty jsou opravdu jenom pěšinkami a bude-li vlhko, mohou vypadat přinejmenším „zajímavě“.
  2. S rodiči se vám půjde lépe – vy mladší je určitě vezměte s sebou, některými tajemnými místy byste možná nechtěli jít sami, vy starší se domluvte třeba s kamarády, abyste se ani vy nemuseli bát sami. Kromě toho – víc hlav víc ví a hlavně vidí.
  3. Bez tužky a papíru se neobejdete, tajné kódy si cestou musíte vyluštit a hlavně zapsat.
  4. Máte-li chytrý telefon nebo GPS, stáhněte si trasu celé hry, abyste věděli, kudy jít; aplikace Mapy.cz vám přesně ukáže, kde právě jste. Vy zkušenější turisté si trasu také můžete vytisknout a jít jenom podle papíru, který vám samozřejmě nebude říkat, kde zrovna právě teď stojíte.
  5. Něco k pití v termosce se vám podle počasí určitě bude hodit.
  6. Na konci na vás budu čekat já a malé překvapení. Abyste si ho mohli vybrat a vyzvednout, budete potřebovat tajný kód, který nesmíte nikomu jinému říci. Části tajného kódu najdete napsané na několika zastávkách po celé trase a zbytek zjistíte až na konci.
Odkazy na celou trasu i všechny materiály ke stažení najdete tady na této stránce během soboty 12. 11. 2022

Ahoj Rolničky, rodiče a kamarádi, už je to tady :-)))

TOHLE SI DOBŘE PŘEČTĚTE – aktualizováno v sobotu 12. 11. 2022:

Doporučený ideální čas je kdykoliv mezi 12.00 a 13.30 hodin. V cíli trasy na vás budu čekat od 13.45 do 16.00 hodin, kdybyste se opozdili, zavolejte.
Délka celé trasy je přesně 5,4 km, začátek a konec NEJSOU na stejném místě (6 zastávek autobusem).

Na trasu se určitě nevydávejte sami, vezměte si s sebou někoho, kdo vám třeba poradí s mapou nebo trasou v chytrém telefonu.

Budete potřebovat papír a tužku, oblékněte a obujte se podle počasí, cestou občas bývá bláto, nejsme z cukru, pláštěnka a něco teplého do termosky se možná bude hodit.

Na mapě je označených celkem 31 bodů, ale některé jsou jenom orientační bez úkolů a luštění, abyste věděli, kudy máte jít.

Čeká na vás celkem 11 kartiček s nějakým jednoduchým textem/úkolem a 8 úkolů je napsaných přímo v popisu trasy, protože nebylo možné kartičky umístit.
Kartičky jsou na žlutém papíře (jak jinak, že) a nejsou nijak schované, stačí se jenom podívat na ten správný strom (nebo na něco jiného) třeba z druhé strany nebo zespodu.

Všechny odpovědi si napište na papír.

Pokud nějakou kartičku nebudete moci najít, nezdržujte se dlouho a jděte dále, třeba ji opravdu někdo zničil, nám to NEVADÍ.

Hra začíná na zastávce HASOVA autobusů 139, 150 směr Modřany/Komořany, první kartičku hledejte někde na přístřešku autobusové zastávky. Žádné počasí nám nevadí! Až vyjdete od zastávky, pošlete mi určitě zprávu SMS (ne přes WhatsApp), abych věděl, že jste na cestě.

TOHLE SI URČITĚ STÁHNĚTE A VYTISKNĚTE:

1. Popis celé trasy se zastávkami (pdf) tady je napsáno, kde jsou umístěné jednotlivé kartičky a podrobnosti, kudy máte jít. Také jsou tu 3 úkoly, které nejsou na kartičkách. Čísla odpovídají číslům v mapě.
2. Celá trasa na mapě (pdf) na první stránce je celá trasa pro přehled, na dalších pěti stránkách je podrobná mapa, podle které už můžete bez problémů jít, i kdyby vám nefungoval telefon nebo GPS.
3. Text první kartičky na autobusové zastávce pro případ, že by zmizela – přecejenom je dost na očích: Od zastávky autobusu dojděte na světelnou křižovatku a na zeleného panáčka přejděte doleva na druhou stranu (ne k LIDLu) a z protější stanice autobusu pokračujte po chodníku mezi parkovištěm a borovičkami – kartičku hledejte na jedné z nich blízko chodníku.

TOHLE VÁM VELMI POMŮŽE:

3. Zde si můžete stáhnout soubor GPX pro GPS navigaci
4. Na tomto odkazu je mapa celé trasy pro zobrazení na Seznam Mapy
5. Stejnou mapu si můžete do chytrého telefonu nebo tabletu stáhnout na následujícím QR kódu. POZOR, QR kód je jiný, než jste dostali ode mne!!! Vyzkoušejte si, že se vám načte trasa
Hra 13. 11. 2022

HEZKY SI TO UŽIJTE, NA KONCI NA VÁS ČEKÁM JÁ A PŘEKVAPENÍ