Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12
24. letní tábor – Rolnička na Dřevíči 2012

Tábor

Dokumenty a přihláška ke stažení

tečkaÚvodní informace o letním táboru pro zájemce i přihlášené: DOC PDF
tečkaPřihláška na tábor: DOC PDF
tečkaPosudek o zdravotní způsobilosti... – dokument, který musí mít všichni účastníci táborů DOC PDF
tečkaSouhlas rodičů dle zákona č. 372/2011 Sb. O zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování ze dne 6. listopadu 2011 a navazujících předpisů – dokument, který od letošního roku musí mít všichni účastníci táborů: DOC PDF
tečkaInformace před odjezdem: DOC PDF


Schůzka rodičů a účastníků tábora – POZOR ZMĚNA!

Původní termín schůzky 5. 6. 2012 neplatí!
Schůzka rodičů a účastníků tábora se koná na PJZŠ Horáčkova 1100, Praha 4 v úterý 12. června 2012 od 18.00 hodin – bude otevřený zadní vchod do školy. Na schůzce se bude platit tábor, můžete se podívat na fotografie z minulých táborů a dozvíte se potřebné informace před odjezdem.


Teplické skály - Geocaching

O táboru

Opět nadešla doba, kdy se začínají plánovat prázdniny, dovolené a také tábory.
Také k tradici Rolničky patří, že na začátku letních prázdnin jezdí na tábor – letos to bude již po 24. Ti z vás, kdo jste s námi na táboře již byli, zde mnoho nových informací nenajdete – po mnoha letech se podoba tábora ustálila, i když nás letos (ostatně jako každý rok, že :-)) čekají tu větší, tu menší organizační změny, samozřejmě k lepšímu.

Pro koho tábor je

I když tábor organizuje Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12, není to pěvecké soustředění. Tábora se mohou zúčastnit i děti, které do sboru nechodí, sourozenci, kamarádi... zpěv není podmínkou. Protože je náš tábor určen pro výrazně menší počet dětí, než tomu obvykle bývá na ostatních táborech, a provází ho téměř „rodinné” prostředí, můžeme si v programu dovolit i takové aktivity, které by třeba jinak byly těžko proveditelné, a případná změna či přesun v programu podle aktuální situace není žádný problém.

Co se tam děje

Základ našich činností zůstává stejný, podobně jako loni přibudou další výlety na zajímavá místečka, kde jsme ještě nebyli. Ani letos neuděláme výjimku z tradičních akcí, jako jsou výlety do skal, hledání a letos doufejme i založení keší (některé na nás čekají už od minulého tábora :-) – lom), noční výlet skalním městem se loni díky počasí nepodařilo uskutečnit, letos to určitě vyjde, výlet do Náchoda, návštěva T. O. Trappers – Horse Ranch, „sádrování“ končetin, výroba triček a podobně. Již dva roky máme přímo v táboře k dispozici také nový bazén. Téma táborové hry opět bude překvapením – tentokrát se máte na co těšit a čeho děsit :-):-):-) Více až na táboře.

Kde tábor je

K tradici našich táborů patří také místo – ATC Velký Dřevíč u Hronova. Zatím jsme se tam vždy setkali s lidmi, kteří pro nás jsou ochotni udělat první-poslední a vůbec se o nás starají, jak nejlépe mohou, a díky kterým probíhají naše tábory bez „lidských“ komplikací. Patří k nim nejenom vedoucí kempu, ale také naši přátelé z Holandska.

Vyhlídka - Střmen
Kdy se tábor koná

Po loňském „kratším“ táboře se letos vracíme k osvědčené délce 18 dnů. Možná se to zdá jako maličkost, ale i ten jeden chybějící den byl znát. Odjíždíme tentokrát již v červnu v sobotu 30. 6. a vracíme se v úterý 17. 7. 2012. Případný pozdější nástup nebo dřívější odjezd dítěte je po dohodě možný, ale byla by škoda přijít např. o závěrečnou hru.

Jak to tam vypadá

Jako vždy je tábor stanový – stany typu iglú s předsíňkou jsou sice velikostí pro 4 osoby, ale obsazují se pouze po dvou. Po zkušenostech a s ohledem na táborový program a činnosti se maximální počet dětí ustálil na „rodinném“ čísle 12.

Kolik tábor stojí

S ohledem na cenové zemětřesení a změny v DPH se bohužel letos už ani nám nepodaří udržet několik let stejnou cenu. Přestože zatím můžeme jenom dosti neurčitě plánovat, protože největší položka – cena za ubytování – ještě vůbec není stanovená a doprava a potraviny nejspíš také nezůstanou na dnešní úrovni, předpokládaná cena za 18denní pobyt bude 5 400,– Kč. Tato částka je směrem nahoru konečná a děti samozřejmě nemusí na žádnou aktivitu v průběhu tábora z vlastního kapesného na nic připlácet. Z loňska stále platí, že pokud se tábora v celé délce zúčastní společně přihlášená dvojice, má z ceny tábora slevu 300,– Kč na osobu. Vše ostatní (v případě, že by ještě došlo k nějakému nepředpokládanému zdražení) doplácí sbor ze svých vlastních prostředků. Rozpočtové minimum, které letos opravdu musíme dodržet, je 8 dětí. Cena zahrnuje vše – dopravu, stravování, ubytování, pojištění, doprovod i všechny ostatní táborové aktivity, výlety, vstupenky, hry atd. Tábor můžete platit v hotovosti (nejpozději na schůzce v úterý 12. 6. 2012) nebo převodem z účtu (nutno odeslat do 31. 5.). Samozřejmostí je potvrzení pro zaměstnavatele rodičů na příspěvek z FKSP.

Teplické skály
Přihláška

Protože o tábor bývá zájem jak ze strany starších Rolniček, které už do sboru nechodí, tak i mimosborových účastníků, kteří s námi již na táboře byli, je nutné přihlásit se co nejdříve. Závaznou přihlášku odevzdejte nejpozději do 15. května, ale raději dříve, protože přihlášky se budou registrovat v pořadí, v jakém je odevzdáte, a maximální počet je opravdu 14. Podrobné informace, data, časy, věci s sebou a podobně obdržíte během začátku června po změně jízdních řádů.
Údaje na přihlášce, které zatím neznáte, můžete doplnit během června.

Kde se dozvím ještě více

Případné další doplňující informace můžete získat na telefonním čísle 608 237 147 kdykoliv, nebo na e-mailové adrese rolnickapraha12(zavináč)seznam(tečka)cz.
Na část táborového deníku a na fotogalerii se můžete podívat v Táborovém archivu.