Kašpar číslo 28 – březen 2011

Kašpar 28 - hlavička

brejle

Milé Rolničky, milí rodiče a přátelé Rolničky a dětského sborového zpívání vůbec.
Březen se přehoupnul do poslední třetiny, což znamená, že přišlo jaro a do konce školního roku už nás nepotkají žádné delší prázdniny.
Ty nejbližší dlouhé začnou až v červenci a to je také hlavní důvod, proč k vám opět přichází Kašpar – tentokrát převážně v táborovém vydání. Stále však platí i to, že ty nejnovější a aktuální zprávy najdete na našich internetových stránkách.
Vše dobré do konce školního roku všem přeje Dan Martin Gerych

SMS ČÍSLO 775 699 806 MIMO PROVOZ

Asi jste si všimli, že k vám poslední dobou nepřišla žádná upozorňující SMS. Důvodem je to, že Vodafone bez náhrady zrušil možnost posílat SMS z internetové samoobsluhy. Dokonce bez jakéhokoliv varování smazal celý uložený telefonní seznam a archiv zpráv!!! Víte-li o někom, kdo používá internetovou samoobsluhu Vodafonu, tato informace pro něho možná bude velmi důležitá.
Protože není jiná možnost, jak posílat skupinové SMS (vychvalovaný Vodafone Park toto bohužel neumí), zůstává číslo 775 699 806 do odvolání mimo provoz. Veškeré důležité informace se tedy dozvíte na sborových zkouškách nebo je najdete na internetových stránkách, které by se měly podle potřeby aktualizovat častěji. Pokud se nějakým způsobem podaří zajistit odpovídající SMS náhradu, dozvíte se vše včas.

KONTAKTNÍ ÚDAJE

DPS Rolnička – Praha 12 (to je úplný název sboru)
Dobevská 876, Praha 12 – Kamýk, 143 00
Telefon: 608 237 147
e-mailová adresa: rolnickapraha12(zavináč)seznam(tečka)cz (hlavní adresa) nebo info(zavináč)rolnickapraha12(tečka)cz (e-mail napojený na www stránky)
http://www.rolnickapraha12.cz
číslo účtu: 65260399/0800
Variabilní symbol pro platbu za sbor je sborové číslo člena – zapsáno je v prezenčním sešitku na deskách, případně je na internetu v sekci Pro členy (vstup přes heslo)

PŘIPOMÍNKY PRO NĚKTERÉ... STÁLE :-(

  1. Každý člen sboru má za povinnost nosit na všechny zkoušky kroužkové desky ve formátu A4 s fóliemi, do kterých si zakládá očíslované noty, texty a další materiály seřazené tak, aby bez problémů našel, co potřebuje, a zároveň se papíry nerozpadly a nemusely se z desek vůbec vyndavat. Bez not nebude vpuštěn na zkoušku!
  2. Zcela nezbytnou pomůckou jsou psací potřeby – každý svoje – obyčejná tužka, propiska a barevná (nejlépe červená) propiska, mikrofix atd., aby se s ní dalo čitelně psát a opravovat v notách.
  3. Na zkoušky je nutno chodit včas – to znamená alespoň 5 minut před začátkem. Zkouška začíná v 16.15 hodin, v 16.10 musí být všichni na svých místech. Pokud by toto nefungovalo, bylo by nutné prodloužit zkoušky do 17.45 hodin. Na zkouškách platí určený zasedací pořádek podle hlasů – každý ví, kde je jeho místo.
  4. Příchod na zkoušky i odchod ze zkoušek je pouze hlavním/předním vchodem. Zadní vchod (kolem kanceláře školy) smějí využít pouze sólisté při odchodu po 17.45.
  5. Je nutné přezouvat se IHNED při vstupu do školy v hale, stejně tak při odchodu. V době, kdy začíná sbor je většinou již uklizeno nebo se právě uklízí a pak není možné se po budově pohybovat v botách a už vůbec ne naboso na mokré podlaze!!! Porušování bodu 4) a 5) bude mít za následek postih ze strany sboru i První jazykové ZŠ.
  6. Každá nepřítomnost na zkouškách a povinných akcích musí být omluvena v prezenčním sešitku.
  7. A na konec ještě něco k účasti na sborových zkouškách. Uvědomte si, prosím, že sbor může fungovat pouze jako celek. Pokud kdokoliv chybí, ať už je důvod jakýkoliv, komplikuje tím práci nejenom sobě, ale také hlavně všem ostatním. Nastávají pak situace, kdy se třeba pět zkoušek musíme věnovat stále jedné písničce, protože je sbor pokaždé v jiném obsazení. Bohužel, ne všechno se můžete naučit doma, ne všechny písničky je možné nahrát. Proto vás všechny žádám, abyste akce jako kino, oslavy, nákupy a podobně přesunuli na dobu mimo sborové zkoušky.
  8. Texty všech písniček se učte průběžně doma – nespoléhejte na to, že se je naučíte jenom na zkouškách – to opravdu nestačí. Na začátku května by měl být celý program hotový, což znamená umět i všechny texty zpaměti, abyste nemuseli myslet na text a mohli se soustředit na provedení a výraz písničky. Vypadá to opravdu velmi nehezky, když při provedení před posluchači někteří „vydávají“ úplně jiná slova, než ostatní, nehledě na to, že takový „zpěvák“ je pak pro sbor nepoužitelný. Záznam některých koncertů je v tomto směru docela „zajímavý“

23. LETNÍ TÁBOR „ROLNIČKA NA DŘEVÍČI“ NEJENOM PRO ROLNIČKY
1.–17. 7. 2011 HRONOV – VELKÝ DŘEVÍČ

Opět nadešla doba, kdy se začínají plánovat prázdniny, dovolené a také tábory.
Také k tradici Rolničky patří, že na začátku letních prázdnin jezdí na tábor – letos to bude již po 23. Ti z vás, kdo jste s námi na táboře již byli, zde mnoho nových informací nenajdete – po mnoha letech se podoba tábora ustálila, i když nás letos (ostatně jako každý rok, že) čekají tu větší, tu menší organizační změny k lepšímu.

Pro koho tábor je

foto I když tábor organizuje Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12, není to pěvecké soustředění. Tábora se mohou zúčastnit i děti, které do sboru nechodí, sourozenci, kamarádi... zpěv není podmínkou.

Co se tam děje

Základ našich činností zůstává stejný, podobně jako loni přibudou další výlety na zajímavá místečka, kde jsme ještě nebyli. Ani letos neuděláme výjimku z tradičních akcí, jako jsou výlety do skal, hledání a letos i založení keší, noční výlet skalním městem, výlet do Náchoda, návštěva T.O. Trappers – Horse Ranch, „sádrování“ končetin, výroba triček a podobně. Od loňského roku máme přímo v táboře k dispozici také nový bazén. Téma táborové hry opět bude překvapením – více až na táboře.

Kde tábor je

K tradici našich táborů patří také místo – ATC Velký Dřevíč u Hronova. Zatím jsme se tam vždy setkali s lidmi, kteří pro nás jsou ochotni udělat první-poslední a vůbec se o nás starají, jak nejlépe mohou, a díky kterým probíhají naše tábory bez „lidských“ komplikací. Patří k nim nejenom vedoucí kempu, ale také naši přátelé z Holandska.

Kdy se tábor koná

Letos je z organizačních důvodů tábor výjimečně o jeden den kratší – délka 17 dnů, od 1. do 17. července 2011. Případný pozdější nástup nebo dřívější odjezd dítěte je po dohodě možný, ale byla by škoda přijít např. o závěrečnou hru.

Jak to tam vypadá

foto Jako vždy je tábor stanový – stany typu iglú s předsíňkou jsou sice velikostí pro 4 osoby, ale obsazují se pouze po dvou. Po zkušenostech a s ohledem na táborový program a činnosti se maximální počet dětí ustálil na „rodinném“ čísle 12.

Kolik tábor stojí

I v letošním roce zůstává cena stejná, tj. 4 900,– Kč. Tato částka je konečná a děti samozřejmě nemusí z vlastního kapesného na nic připlácet. Pokud se tábora zúčastní společně přihlášená dvojice, má z ceny tábora slevu 300,– Kč na osobu. Vše potřebné (v případě, že by ještě došlo k nějakému nepředpokládanému zdražení nebo se přihlásilo méně dětí – rozpočtové minimum je 10) doplácí sbor ze svých vlastních prostředků. Cena je za 17denní pobyt a zahrnuje vše – dopravu, stravování, ubytování, pojištění, doprovod i všechny ostatní táborové aktivity, výlety, vstupenky, hry atd. Tábor můžete platit v hotovosti (nejpozději na schůzce v úterý 31. 5. 2011) nebo převodem z účtu (nutno odeslat také do 31. 5. 2011). Samozřejmostí je potvrzení pro zaměstnavatele rodičů na příspěvek z FKSP.

Přihláška

Protože o tábor bývá velký zájem jak ze strany starších Rolniček, které už do sboru nechodí, tak i mimosborových účastníků, kteří s námi již na táboře byli, je nutné přihlásit se co nejdříve. Závaznou přihlášku odevzdejte nejpozději do 15. května, ale raději dříve, protože přihlášky se budou registrovat v pořadí, v jakém je odevzdáte, a maximální počet je opravdu 12. Podrobné informace, data, časy, věci s sebou a podobně obdržíte během začátku června po změně jízdních řádů.

Kde se dozvím ještě více

foto Případné další doplňující informace můžete získat na telefonním čísle 608 237 147 kdykoliv, nebo na e-mailové adrese rolnickapraha12@seznam.cz. Vše najdete též na našich internetových stránkách www.rolnickapraha12.cz v sekci Tábory. Tam se také můžete podívat na část táborového deníku a fotogalerie z loňského roku.

Potvrzení o zdravotní způsobilosti...

Připomínám ještě, že všichni účastníci tábora musí nejpozději při odjezdu odevzdat od lékaře podepsaný formulář „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě“ ve smyslu vyhlášky 148/2004 Sb., kterou se mění vyhláška č. 106/2001 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti. Vyzvednout si jej můžete na sborových zkouškách a je ke stažení na této stránce nahoře. Posudek musí vystavit ošetřující lékař, platí se za něj asi 100,– Kč (?) a má platnost pro všechny hromadné akce, kterých se dítě zúčastní po dobu 12 měsíců. Je možné, že ho již máte vystavený pro potřeby školy v přírodě atd.

Schůzka rodičů a účastníků tábora

Schůzka rodičů a účastníků tábora se bude konat na PJZŠ Horáčkova v úterý 31. 5. 2011 od 18.00 hodin. Na schůzce se budete moci podívat na fotogalerie předcházejících táborů, dozvíte další informace, bude prostor na vaše dotazy a samozřejmě budete moci zaplatit tábor.

ROZPIS SBOROVÝCH ZKOUŠEK A KONCERTŮ (ZATÍM ZNÁMÝCH) DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU 2010/2011

od pondělí 21. 3. 2011
do středy 30. 3. 2011
Pravidelné zkoušky
sobota 2. 4. 2011Výlet na Svatojánské proudy – podrobnosti na internetu
od pondělí 4. 4. 2011
do středy 13. 4. 2011
Pravidelné zkoušky
pátek 15. 4. 201115.00 – 17.00 Mimořádná zkouška – náhrada za odpadlé zkoušky, doladění programu
pondělí 18. 4. 2011
středa 20. 4. 2011
Pravidelné zkoušky
pondělí 25. 4. 2011Odpadají všechny zkoušky – Velikonoční pondělí
středa 27. 4. 2011Pravidelné zkoušky
od pondělí 2. 5. 2011
do středy 25. 5. 2011
Pravidelné zkoušky
pondělí 30. 5. 2011Pravidelná zkouška
úterý 31. 5. 201118.00 Informační schůzka rodičů a účastníků tábora 2011
středa 1. 6. 2011Pravidelná zkouška
pondělí 6. 6. 2011
středa 8. 6. 2011
Odpadají všechny zkoušky – Škola v přírodě
pondělí 13. 6. 2011Pravidelná zkouška
středa 15. 6. 201116.15 – 18.00 Generálka vánočního koncertu povinná pro všechny členy sboru!!!
pondělí 20. 6. 201118.00 – Závěrečný koncert, ukončení 23. sborové sezóny 2010/2011 v Emauzích – podrobnosti na internetu
středa 22. 6. 2011Již není zkouška
od pondělí 27. 6. 2011
do středy 29. 6. 2011
Stavění tábora
pátek 1. 7. 2011Odjezd na tábor
neděle 17. 7. 2011Návrat z tábora
pondělí 12. 9. 2011První zkouška v roce 2011/2012

V rozpisu zatím nejsou uvedeny koncerty na konci školního roku a ještě asi dva plánované výlety.