Kašpar číslo 22 - září 2006


Milé děti, milí rodiče a přátelé Rolničky a dětského sborového zpívání vůbec. Skončily další prázdniny a blíží se čas, kdy se opět budeme setkávat na sborových zkouškách, zpívání, výletech a dalších akcích. Stejně tak se budete letos opět setkávat i s Kašparem, ve kterém najdete všechno důležité, co se týká 19. roku Rolničky. Proti minulým rokům se toho na organizaci příliš mnoho nemění, „jenom“ program bude letos opět poněkud náročnější, vzhledem k tomu, že v loňském roce jste nasadili laťku opravdu vysoko. Ale o tom již dále. Vše dobré Vám všem v tomto školním roce přeje Dan M. Gerych.

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - info pro členy sboru

do Rolničky letos proběhnou ve čtyřech dnech : středa 6.9., čtvrtek 7.9., pondělí 11.9. a úterý 12.9., po všechny dny od 15:00 do 16:45 hodin na PJZŠ Horáčkova 1100 ve zkušebně sboru. První dva dny jsou určeny převážně pro děti ze školy Horáčkova, další dny i pro ostatní děti z jiných škol. Kdo byste chtěli přijít na pomoc, budete vítáni.

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY - info pro zájemce

do Rolničky letos proběhnou ve čtyřech dnech :
středa 6.9., čtvrtek 7.9., pondělí 11.9. a úterý 12.9., po všechny dny od 15:00 do 16:45 hodin ve zkušebně sboru na První jazykové základní škole Horáčkova 1100, Praha 4 (spojení: metro Pankrác nebo autobus 148, 193 do zastávky Krčský hřbitov). Zkoušek se vůbec nemusíte obávat – stačí zazpívat dvě písničky, aspoň jedna by měla být lidová. Všechny další informace můžete získat na telefonním čísle 608 237 147 nebo e-mailové adrese dps-rolnicka@quick.cz nebo na našich internetových stránkách www.horackova.cz/rolnicka. I když zkoušíme ve škole, nejsme školním sborem, zpívají u nás děti z různých částí Prahy i mimopražské.

PRVNÍ ZKOUŠKA

bude ve středu 13. září od 16:30 asi do 17:00 hod. Řekneme si všechno důležité k organizaci letošního roku, rozmyslete si, kdo budete chtít chodit na sólový zpěv a vůbec všechno, co by vás v začínající sezóně zajímalo…

ROZVRH HODIN

Letošní rozvrh zůstává stejný jako v loňském roce:

den/hodina15:30 - 16:1516:15 - 17:3017:45 - 18:45
PondělíPřípravka
1. ročník
Hlavní sbor
Rolnička
Sólový
zpěv 1
StředaPřípravka
2. ročník
Hlavní sbor
Rolnička
Sólový
zpěv 2


SBOROVÉ PŘÍSPĚVKY

I sborové příspěvky zůstávají oproti loňsku beze změn:
Přípravka 1,2, Hlavní sbor: 2.000,- Kč/rok
(platí se pouze jednou i v případě, že dítě chodí současně na přípravku i do sboru)
Sólový zpěv (pro zájemce): 700,- Kč/rok
Způsob placení zůstává beze změn:
a) první platba (do 10. října) na období od září do prosince – 800 Kč
b) druhá platba (do konce ledna) na období od ledna do června – 1.200 Kč
Platit je možné na sboru v hotovosti nebo převodem z účtu. Použijete-li druhý způsob placení, vyžádejte si, prosím, předem číslo účtu a variabilní symbol (důležité!!!).

KONKURS NA OBAL DRUHÉHO A TŘETÍHO CD

Protože by do Vánoc mělo být hotové druhé CD Rolničky, vyhlašuji tímto soutěž na obal druhého CD – cédéčko by mělo být hlavně vánoční, ale nejenom to – a třetího CD se záznamem červnového závěrečného koncertu. Zkuste vymyslet nějaký obal, který by se dal použít – technika je prakticky libovolná, ale radši se přijďte poradit. Obal by měl být hotový nejpozději do konce října, abych ho ještě stihnul zpracovat pro tisk.

CO DÁLE?

Co všechno by se ještě mohlo dít ve sboru – v dohledné době do konce kalendářního roku to budou asi dvě až tři vystoupení (kromě vánočních samozřejme), v sobotu 7.10. výlet – zatím bez bližšího určení, ale jako obvykle do bližších i vzdálenějších krajů (Harrachov, Mumlavské vodopády, Říp, Posázaví, zimní Teplické skály …), do Vánoc budou hotová další CD a pak už vánoční koncerty – hlavní vánoční koncert bude opět v Emauzích. I letos se pokusíme zorganizovat nějaký vánoční (zahraniční?) zájezd a samozřejmě další zpívání, velmi nadějně vypadá naše účast na „Festivalu klapskih pjesama“ v Omiši v Chorvatsku.

JARNÍ PRÁZDNINY

V případě zájmu - jako tomu bylo v některých předcházejících letech - pojedeme (zájemci) i tentokrát během jarních prázdnin na tábor – tentokrát do Teplic nad Metují – v termínu jarních prázdnin pro Prahu 4 – to je od 10.2. do 17.2.

LETNÍ TÁBOR

Letní tábor „Rolnička na Dřevíči 2006“ se uskuteční opět na začátku prázdnin v termínu od 30.6. do 17.7.– opět na našem místečku ve Velkém Dřevíči u Hronova. Podrobnosti i přihlášku najdete v některém z příštích Kašparů, stejně jako informace k zimnímu táboru.

KONTAKTY

DPS Rolnička – Praha 12, Dan M. Gerych, Dobevská 876, Praha 12 – Kamýk, 143 00
Telefon: 608 237 147
e-mailové adresy: gerych(zavináč)horackova.cz nebo dps-rolnicka(zavináč)quick.cz
www.horackova.cz/rolnicka