Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12
Přehled sborových akcí
2018/2019 (31. rok) – 2019/2020 (32. rok)

Akce jsou řazeny v obráceném pořadí – nejnovější jsou nahoře, nejstarší dole.
Barvy: koncerty, zájezdy, výlety, Teplice, tábory, nahrávání, ostatní akce atd.

32 let Rolničky – 2019/2020

Tento archiv je zatím v sekci Přehled akcí

31 let Rolničky – 2018/2019

pátek 28. 6. 2018 – neděle 7. 7. 2019
Tábor Rolnička v Omiši 2019
Omiš 2019 31. tábor – Rolnička v Omiši 2019
Letos jsme ještě jednou „porušili“ naši táborovou tradici a místo do Dřevíče, kam jezdíme už mnoho let, jsme se rozhodli, že se ještě jednou podíváme do Chorvatska. Kdyby mi někdo říkal, že do Chorvatska pojedeme dvakrát za sebou, určitě bych nevěřil. Ale Rolničky nakonec samy rozhodly, že letošní tábor bude na stejném místě, jako jsme strávili loňské festivalové zpívání. Jenom s tím rozdílem, že letos jsme do Omiše jeli opravdu „jenom“ na tábor – to znamená odpočívat, užívat si a někam se podívat. Festivalový program si připravíme zase pro některý z příštích ročníků.
Celé povídání o letošním táboru a hlavně všechny odkazy na fotogalerie najdete v sekci Tábory, výlety, Fotoškola TepliceŠipkaTáborový archiv
Pondělí 24. 6. 2019
Koncert 312
Závěrečný koncert 2019 Závěrečný koncert 2019 – Oh Happy Day
Letošní závěrečný koncert se konal sice na stejné adrese, ale na úplně jiném místě. Školní jídelnu jsme tentokrát vyměnili za dlouhou chodbu v prvním patře. Hlavní důvody jsme měli dva: ten první byl zcela a čistě praktický – za současného počasí, kdy teploměrům byla krátká jejich stupnice a horko bylo i v lednici, se v jídelně opravdu nedalo vydržet dlouho, natož zpívat hodinu a čtvrt, zvlášť když tam odpoledne svítí sluníčko; tím druhým důvodem byla akustika, která je na chodbě podstatně lepší než v jídelně. Program letošního koncert jsme sestavili hlavně ze spirituálů, ale samozřejmě jsme nezapomněli ani na naše tradiční písničky, aby si snad náhodou někdo nemyslel, že už neumíme zpívat česky. I když byl prostor na chodbě značně netradiční a podstatně odlišný od jídelny, koncert se nakonec vydařil skvěle – museli jsme přidávat židle i písničky :-)

Fotogalerie – odkaz vede na hlavní stránku fotogalerie, protože galerie jsou dvě.
Facebookodkaz na událost na sborovém Facebooku
Plakát na koncert – PDF
Program koncertu – PDF
Neděle 23. 6. 2019
Generálka
Generálka závěrečného koncertu Generálka závěrečného koncertu pro sbor i medvěda
Po mnoha letech jsme se rozhodli změnit místo konání závěrečného koncertu (více v povídání o koncertu). Proto jsme se ani tentokrát neobešli bez mimořádné zkoušky. Letošní trochu hektický závěr školního roku nás navíc připravil o několik důležitých zkoušek, takže jsme se před koncertem opravdu potřebovali sejít všichni. Včetně medvěda, který se musel naučit držet trsátka na hlavě :-) ... I medvěd musí mít jasno :-)
Sobota 18. 5. 2019
Koncert 311
Dalmacija u Pragu Chorvatský minikoncert na akci Dalmacija u Pragu v DBK na Budějovické
Úplně náhodou jsme se dostali na akci, která nás na chvíli přenesla do Chorvatska – v DBK probíhala předváděcí akce chorvatských prodejců. A protože součástí programu byla i živá chorvatská hudba, v pátek jsme se domluvili a v sobotu už jsme zpívali celý náš chorvatský program dokonce i s živým tradičním hudebním doprovodem. Pro chorvatské prodejce bylo naše vystoupení něčím neuvěřitelným a trochu jsme je i museli přesvědčovat, že nejsme Chorvaté žijící v Praze, ale obyčejný dětský sbor. Puno hvala na svim poklonima za djecu. Děkujeme všem prodejcům za všechny odměny pro děti.

Fotogalerie
Středa 10. 4. – sobota 13. 4. 2019
Teplice 35
Teplice nad Metují 9. jarní fotoškola
Lidmi zapomenutá místa a cesty

Konečně jsme se dostali na naše oblíbená místa i na jaře. Po loňském výpadku, kdy jsme se věnovali hlavně přípravě na 52. Festival dalmatinskih klapa v chorvatském Omiši to byla další fotoškola, která se nám beze zbytku vydařila.

Fotogalerie – odkaz vede na hlavní stránku fotogalerie, protože galerií je několik, jsou roztříděné po jednotlivých dnech.
Celé povídání o tom, jaké byly poslední i předcházející podzimní, zimní i jarní Teplice, najdete v sekci Tábory, výlety, Fotoškola TepliceŠipkaArchiv projektu „Rok v Teplicích nad Metují“
Sobota 23. 3. 2019
Výlet 139
Výlet 139 Výlet na Kozí hřbety a Tichým údolím do Roztok
V krátkém čase jsme si naplánovali další výlet na známá místa, protože počasí nám tentokrát mimořádně přálo. A jak jinak, opět nás provázely skály a vyhlídky – nejprve na Kozích hřbetech, kde je spousta krásných míst i fotomíst, a potom na Alšově vyhlídce, kam jsme vyšplhali od Únětického potoka. Samozřejmě jsme nevynechali ani několik kešek, které jsme měli při cestě.

Podrobnosti k původně plánovanému výletu zobrazíte kliknutím zde...

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Úterý 12. 3. 2019
Schůzka rodičů
Omiš 2019 Schůzka rodičů k zájezdu do Chorvatska
Do konce školního roku sice ještě několik dnů zbývá, ale přípravy na další zájezd do Chorvatska jsou v plném proudu. A účastníci samozřejmě musí vědět, co se děje a co je čeká...
Sobota 9. 3. 2019
Výlet 138
Výlet 138 Výlet do lomu Na Chlumu a jeskyně Koda
Původně jsme plánovali výlet na vyhlídky nad Vltavou kolem Úholiček, ale povětrnostní podmínky nás přiměly ke změně plánu. Počasí si tentokrát usmyslelo, že nás vyfoukne jako velikonoční vajíčko, a tak jsme se místo nahoru vydali (trochu) do podzemí. V lomu Na Chlumu je volně přístupná jedna krátka štola, kde jsme pořídili několik zajímavých jeskynních obrázků, na kterých je zblízka vidět, jak vznikají krápníky. A druhé podzemí na nás čekalo na opačné straně Berounky – jeskyně Koda je stále na svém místě.

Podrobnosti k původně plánovanému výletu zobrazíte kliknutím zde...

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Pátek 22. 2. 2019
Koncert 310
Ples PJZŠ Horáčkova Zpívali jsme na 14. reprezentačním plese PJZŠ Horáčkova v KC Novodvorská
Tedy, ne že bychom tvořili celovečerní program, náš repertoár se přece jenom ubírá trochu jiným směrem. Ale část sólistické sekce sboru měla možnost si vyzkoušet, jaké to je zpívat naživo na takové akci. Sólistka Bára (která mimo jiné celý ples moderovala) zpívala na zahájení jednu písničku ze svého repertoáru – I Can't Help Falling In Love With You – a sólisté jí dělali „křoví“ a zpívali vokály.

Kompletní fotogalerie z celého plesu, na stránkách fotogalerie První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100out
Sobota 26. 1. 2019
Nahrávání
Nahrávání Nahrávání sboru v našem vlastním studiu
Protože z letošního vánočního koncertu se z organizačních i technických důvodů nepodařilo zajistit kvalitní audiozáznam, sešli jsme se na celý den ve škole a nahrávku větší části koncertu jsme pořídili v našem vlastním studiu.

Fotogalerie
Neděle 30. 12. 2018
Výlet 137
Výlet 137 Tradiční předsilvestrovský výlet do Teplických skal
Po delší době jsme se letos na předsilvestrovský výlet vydali opět na klasický okruh Teplickým skalním městem. Stejně jako loni nám počet účastníků dovolil použít místo obvyklého vlaku autíčka – letos tedy o jedno více.
Prošli jsme celý teplický okruh a dokonce jsme na zpáteční cestě stihli i výstup na Střmen, což v tomto počasí a povrchu tedy nebylo vůbec nic jednoduchého. A jak nám meteorologové předpovídali, odpoledne začalo pěkně foukat, což jsme sice v údolí mezi skalními věžemi téměř nepostřehli, ale nahoře na vyhlídce to byl pěkný hukot.
Závěr výletu už se odehrával přesně podle léty prověřeného scénáře – vynikající večeře v hronovské pizzerii Stella neměla chybu. Letos jsme ještě oproti loňsku měli štěstí a v hronovském kostele jsme si udělali malý soukromý varhanní „koncert“.

Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Pokud se ale chcete podívat na to, jak vypadají skály opravdu pod sněhem v zimě, otevřete si následující odkaz na stránky www.geopixel.cz – Teplice nad Metují a navštivte galerie s daty 15. 2., 16. 2. a 17. 2. 2017 (a samozřejmě i kterékoliv jiné).
Čtvrtek 18. 12. 2018
Koncert 309
Divadlo Živý Betlém Divadelní představení Živý Betlém v Hobbycentru 4
Poslední veřejnou akcí letošního roku bylo již tradiční venkovní představení Živého Betlému v Hobbycentru 4. A tradičně také byla zima jak v mrazáku...

Plakát na divadelní představení – obrázek
Pouze foto sboru nebo orchestru
Kompletní fotogalerie z celé akce, na stránkách fotogalerie První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100out
Středa 19. 12. 2018
Koncert 307+308
Divadlo Adventní kalendář Dvě divadelní představení Adventní kalendář v PJZŠ Horáčkova
Stejné představení, které jsme hráli včera na Novodvorské, bylo ještě dvakrát ve škole – pokaždé pro jiné diváky. Uf, tedy hrát pro školní vrstevníky je náročné, ale opět všichni zvládli se ctí.
Úterý 18. 12. 2018
Koncert 306
Divadlo Adventní kalendář Divadelní představení Adventní kalendář v KC Novodvorská
Naše spolupráce s divadelním kroužkem PJZŠ Horáčkova už trvá několik let, sbor i orchestr při tom získává stále nové zkušenosti. Hlavní divadelní představení se koná vždy v nějakém sále – ty se ovšem v posledních letech s ohledem na množství hercůi diváků stále zvětšují. Letos jsme tedy hlavní představení hráli ve velkém sále KC Novodvorská, který se opět zaplnil do posledního místa. Více než hodinu a čtvrt dlouhé představení vyžadovalo od sboru i orchestru neustálou pozornost s ohledem na množství hudebních vstupů i na to, že některé části jsme museli přizpůsobit až na místě. Ale všichni herci, sbor i orchestr zvládli všechno zcela profesionálně.

Plakát na divadelní představení – PDF
Pouze foto sboru nebo orchestru
Kompletní fotogalerie z celé akce, na stránkách fotogalerie První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100out
Pondělí 17. 12. 2018
Koncert 305
K 305 Anděl Páně zprávu nese – 31. vánoční koncert, tentokrát i s orchestrem
Hlavní (před)vánoční koncert sboru s sebou letos opět přinesl překvapení. Jednak jsme si udělali malý hudební výlet a připomínku naší účasti na 52. festivalu dalmatinskih klapa v Omiši letos v červenci. Jak je v poslední době „moderní“, součástí koncertu byla i krátká multimediální vsuvka – úryvek z cesty autobusem na festival. A při té příležitosti se samozřejmě musela ozvat i chorvatská koleda. To hlavní překvapení – alespoň tedy pro návštěvníky koncertu – přišlo až s několika posledními písničkami. Po více než dvaceti letech jsme ke spolupráci přizvali živý orchestr. Závěrečnou část koncertu s námi odehráli žáci z PJZŠ Horáčkova, se kterými společně vystupujeme ve vánočních divadelních představeních Živý Betlém a Adventní kalendář.

odkaz na událost na sborovém FacebookuFacebook
Plakát na koncert – obrázek
Plakát na koncert – PDF
Program koncertu – PDF
Fotografie jsou rozdělené od dvou autorů do dvou galerií – v první galerii jsou více celkové záběry (aby nedošlo k nějaké mýlce – prvních deset obrázků je ze zkoušky ještě před koncertem), ve druhé galerii pak více detailů.
Pátek 14. 12. 2018
Generálka 2
Generálka vánočního koncertu Generálka vánočního koncertu pro sbor i orchestr
Generálka letošního vánočního koncertu byla letos víc než nutná. I když s námi orchestr už několikrát vystupoval, vždycky to byly kratší úpravy jednotlivých písniček, aby byl prostor pro divadlo. Na koncertě ale budeme zpívat písničky celé, a tak i orchestr musí mít jasno v tom, co vlastně bude hrát. A sólisti musí mít jasno v tom, ke kterému mikrofonu chodit. A zkrátka všichni musí mít jasno ve všem... I medvěd musí mít jasno :-)
Pátek 14. 12. 2018
Generálka 1
Generálka Adventní kalendář Společná generálka divadelního představení „Adventní kalendář“ s herci, sborem i orchestrem
Poprvé jsme se sešli všichni účinkující v dalším divadelním představení – příští týden nás čeká několik představení...
Pondělí 10. 12. 2018
Nahrávání
Hobbycentrum Nahrávání sboru ve studiu v Hobbycentru 4
Dopoledne jsme se opět nastěhovali do studia v Hobbycentru, tentokrát ovšem se sborem, abychom dokončili to, co započal orchestr v minulém týdnu.
Neděle 9. 12. 2018
Koncert 303+304
OC Chodov Dva koncerty v obchodním centru Chodov
Dvě samostatná vystoupení v obchodním centru Chodov se konala na „náměstích“ u vánočních stromů a výzdoby. Sbor se tentokrát neplánovaně sešel v menším počtu, než bývá obvyklé. A protože část našeho programu tvořily i chorvatské písně, se kterými jsme vystupovali v létě na festivalu v Omiši, mají na sobě někteří členové sboru chorvatský úbor. Zároveň si také svůj první veřejný křest odbyli naše dvě nejmenší sólistky :-)

Fotogalerie
Čtvrtek 6. 12. 2018
Koncert 302
Živý Betlém MŠ Hroncova Divadelní představení „Živý Betlém“ v MŠ Hroncova
A opět se nám sešly dvě akce v jednom dni. Po dopoledním nahrávání v Hobbycentru jsme ještě odpoledne hráli (orchestr) a zpívali (sbor) při divadelním představení Živého Betlému na zahradě mateřské školy Hroncova na Chodově. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, dokonce při odpoledních přípravách i krátce zapršelo a při představení pro změnu začal docela hodně foukat vítr, ale orchestr i sbor předvedly výborný výkon.

Čtvrtek 6. 12. 2018
Nahrávání
Hobbycentrum Nahrávání orchestru ve studiu v Hobbycentru 4
Na dnešek jsme měli domluvené nahrávání v Hobbycentru 4. Protože v letošním roce s námi orchestr žáků PJZŠ spolupracuje mnohem více, než v minulém roce, zkusili jsme pořídit záznam našeho společného snažení. Dneska tedy nahrával samotný orchestr.

Fotogalerie
Čtvrtek 29. 11. 2018
Koncert 300+301
Chateau St. Havel Vystoupení v Chateau St. Havel v Krči
Z Modřan (viz minulá akce) jsme se hromadně přesunuli do krčského zámku Chateau St. Havel, kde se konala akce České spořitelny – vánoční trhy, vánoční strom, vaření a také naše dva samostatné koncerty pro účastníky akce. I když jsme zpívali venku a ďolíku u rybníka už bylo tou dobou hodně chladno, zpívalo se nám výborně.

Fotogalerie
Čtvrtek 29. 11. 2018
Koncert 299
Vánoční strom - Modřany Vystoupení v programu při rozsvícení vánočního stromu v Modřanech
Ač se nám to nestává často, na dnešní den se nám sešly hned tři veřejná vystoupení. To první se konalo v naší městské části při rozsvícení vánočního stromu v Modřanech na Sofijském náměstí.

Plakát na akci Advent v Modřanech – obrázek
www.praha12.czout – informace o akci
Fotogalerie 1, Fotogalerie 2
Úterý 23. 10. 2018
Koncert 298
Škola - strom svobody Vystoupení v krátkém programu při sázení Stromu svobody v PJZŠ Horáčkova
Slavnostní akce, kterých se letos po celé republice konalo desítky, proběhla i ve škole, kde zkoušíme. Pro příležitost sázení Stromu svobody ke 100. výročí vzniku samostatného Československa jsme připravili krátký česko-slovenský písničkový program. Nejsilnější okamžik ovšem přišel až v úplném závěru, kdy jsme zpívali českou hymnu a hned po ní i slovenskou...

fotoKompletní fotogalerii z celé akce, kde je i pár obrázků sboru, najdete na stránkách fotogalerie První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100
htmwww.praha4.cz – článek o akci v časopisu Tučňák (na straně 12)
Středa 17. 10. – sobota 20. 10. 2018
Teplice 34
Teplice nad Metují 8. podzimní fotoškola
Lidmi zapomenutá místa a cesty

Další fotoškola, která nám (nejenom) co do počasí vyšla úplně přepychově.
fotoCelou fotogalerii tentokrát najdete na fotostránkách www.geopixel.czout.
Celé povídání o tom, jaké byly poslední i předcházející podzimní, zimní i jarní Teplice, najdete v sekci Tábory, výlety, Fotoškola TepliceŠipkaArchiv projektu „Rok v Teplicích nad Metují“
Pondělí 10. 9. 2018 Klávesy Úvodní sborová schůzka
31. sborová sezóna je před námi. Copak nás asi letos čeká zajímavého? Po minulém veleúspěšném roce sbor pokračuje v téměř nezměněném obsazení – jenom jsme se ještě trochu zvětšili.
úterý 4. 9. 2018
středa 5. 9. 2018
čtvrtek 6. 9. 2018
pondělí 10. 9. 2018
Klávesy Pravidelné přijímací zkoušky do sboru
Pondělí 3. 9. 2018
Koncert 297
Zahájení školního roku 2018/2019 Zpívání při zahájení školního roku 2018/2019 – česká státní hymna
Tak jsme se včera pilně připravovali na první letošní zpívání, ale nakonec je (skoro) všechno jinak. Vedením První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100 jsme byli opět požádáni, zda bychom na zahájení školního roku zazpívali českou hymnu při úvodním shromáždění (všech) žáků a (některých) rodičů před školou. Jenomže počasí nás letos zklamalo a přinutilo změnit program – místo shromáždění před školou jsme kvůli dešti zahájili školní rok ve třídách. Ovšem Rolnička nezklamala a zpívala – jenom to tentokrát bylo do mikrofonu školního rozhlasu.
Neděle 2. 9. 2018 Klávesy Mimořádná sborová zkouška
Prázdninová zkouška už se začíná stávat pravidlem či tradicí. Ostatně, kdo by se nechtěl dobrovolně podívat do školy o prázdninách, že :-)