Rolnička - obrázek Dětský pěvecký sbor Rolnička Praha 12


Přehled sborových akcí
2008/2009 (21. rok) – 2012/2013 (25. rok)

Akce jsou řazeny v obráceném pořadí – nejnovější jsou nahoře, nejstarší dole.
Barvy: koncerty, zájezdy, výlety, Teplice, tábory, nahrávání, ostatní akce atd.

25. rok – 2012/2013

29. 6. – 16. 7. 2013
TÁBOR 2013
Tábor 2013Tábor Rolnička na Dřevíči 2013
Více o táboru i odkazy na všechny fotogalerie najdete v sekci Tábory, výletyŠipkaTáborový archiv
Pondělí 17. 6. 2013
K 235
K 235 Závěrečný koncert k 25. výročí sboru v divadelním sále kláštera Emauzy
Pro letošní závěrečný koncert jsme měli opět připravený nový program – z loňského jsme si zopakovali jenom asi tři písničky. Celý program byl vlastně takovým průřezem toho všeho, co jsme za 25 let existence sboru zpívali, aby měli možnost si s námi zazpívat i ti, kdož Rolničku opustili již před dávnými roky...
Pravda, nekonaly se žádné mohutné oslavy, nebyl přípitek šampaňským ani ohňostroj. Připomínka našeho čtvrtstoletí se odehrávala téměř v rodinném duchu během vánočního koncertu a s trochu větším zastoupením bývalých Rolniček na koncertu tomto. Jak už to bývá, vánoční koncert v refektáři kláštera Emauzy si kromě bližších i vzdálenějších rodinných příslušníků přišli poslechnout hlavně naši stálí hosté, ale také mnoho neznámých lidí. Ti samozřejmě přišli na koncert a ne na oslavy, a tak jsme se naším výročím moc nezabývali.
Letní závěrečný koncert naopak ukázal sbor v průřezu těch 25 let a velký podíl na tom měli i bývalí členové Rolničky, kteří se dostavili v docela hojném počtu. Závěr koncertu se pak odehrával v duchu slov Jiřího Tichoty z koncertu v Lucerně ke dvacátému výročí Spirituál kvintetu: „... kdo kterou písničku zná a někdy v ní účinkoval, tak půjde hrát (zpívat) a někdy v ní účinkovat!“ a Rolnička se na pódiu rozrostla na více než dvojnásobek svého původního obsazení.

Plakát na koncert – obrázek
Původní plakátek z roku 1993 – obrázek
Program koncertu
Fotogalerie
Středa 12. 6. 2013 noty Generálka závěrečného koncertu
Podle rozvrhu to opět byla sice pravidelná zkouška, jenom rozsahem poněkud větší. Termín závěrečného koncertu se definitivně přiblížil a po několika předcházejících odpadlých zkouškách by tedy alespoň sbormistr rád věděl, na čem vlastně je a co ho čeká příští pondělí na hlavním závěrečném koncertě. Začátek června je vždycky kritické období, protože se konají různé školní akce, školy v přírodě, zájezdy atd. a sbor už toho mnoho nenazkouší. Ovšem pozor – najdou se i tací (a není jich málo), kteří kvůli vystoupení nebo důležité zkoušce neodjedou na školní výlet nebo přijedou ze školy v přírodě, aby nezkazili koncert ostatním ani divákům. :-)))))
Pondělí 3. 6. 2013
K 234
Divadlo Krabat Vystoupení v mezinárodním německo-polsko-českém divadelním představení Krabat
V pondělí 3. 6. 2013 jsme zpívali v mezinárodním německo-polsko-českém divadelním představení „Krabat“ na motivy knížky Otfrieda Preußlera „Čarodějův učeň“. Hlavním organizátorem celého projektu za Českou republiku je První jazyková základní škola v Praze 4
Horáčkova 1100, 140 00 Praha 4
. propojení s Rolničkou se nabízelo takřka samo, protože někteří členové sboru se v rámci školy představení účastnili.
Na představení se pracovalo celý rok prakticky hned od září. Někteří členové sboru se na přípravách podíleli také. Na podzimním organizačním výjezdu do Polska jsme například učili polské a německé účastníky české písničky, které se staly součástí představení. Ti, kteří se zúčastnili podzimní fotoškoly v Teplicích nad Metují, mohli zúročit své zkušenosti, protože jsme zároveň pořizovali i i oficiální dokumentaci projektu za Českou republiku.
Minulý týden proběhl vlastní divadelní workshop v Německém Bielefeldu. Naše úloha opět spočívala v docvičení české části hudebního bloku s „cizojazyčnými“ herci a zpěváky, vytvoření hudebního doprovodu pro některé části představení. A opět samozřejmě fotodokumentace. Na té se nejvíce vyřádila Bára :-)))
Část pražského programu tvořily písničky, které máme na repertoáru, některé jsme se učili speciálně pro představení. Pro sbor to byla další nová zkušenost, pro některé vůbec první setkání s divadlem z této strany. Členové sboru trochu nakoukli do zákulisí celého divadla a zjistili, že někdy je třeba kvůli jednomu večernímu představení strávit celý den přípravami a zkoušením. Pro všechny pak bylo zcela nové to, že občas musí sbor poslouchat někoho úplně jiného, než „svého“ sbormistra, na kterého jsou všichni zvyklí a vědí, co mohou očekávat.
Nejprve jsme se všichni zúčastnili generální zkoušky představení pod vedením hlavní režisérky a autorky scénáře Anke Koster z německého Bielefeldu. V 17 hodin začínalo vlastní představení v klubu Amfora kousek od školy. Na závěr představení si sbor za svůj výkon od všech, ale hlavně od německých a polských herců, vysloužil opravdu nepřeslechnutelné uznání :-)
S odstupem času musím říci, že se všemi nástrahami celodenní akce, která se navíc „odehrávala“ v několika cizích (pro mnohé zcela nesrozumitelných) jazycích, se sbor vyrovnal obdivuhodně dobře a patří jim za to velké uznání a dík.

Programová knížka – PDF
Oficiální plakát představení – obrázek
Fotogalerie
Oficiální stránky divadelního projektu KRABATnové okno
Pátek 3. 5. 2013 noty Mimořádná nahrávací zkouška
Další mimořádnou zkoušku jsme věnovali nahrávání písniček, které budou součástí divadelního představení Krabat. Bylo třeba vytvořit nahrávku s českým textem pro německé a polaské herce a zpěváky, aby se písničku mohli naučit, a také nahrát a nazpívat písničku pro taneční vystoupení během představení.
I když jsme se sešli (plánovaně ovšem) v trochu menším počtu, vůbec to nevadilo. Všechny písničky jsme měli hotové asi za dvě hodiny.
Při nahrávání se samozřejmě fotografovat nedá, a tak máme ve fotogalerii alespoň několik obrázků z přestávky a po skončení.

Fotogalerie
Sobota 20. 4. 2013
Výlet 117
Výlet 117 Tak trochu jeskynní geo+fotovýlet do údolí Dalejského potoka
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde

Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Pátek 19. 4. 2013 noty Mimořádná zkouška
Protože v následujícím období nám odpadá více zkoušek, než by bylo milo a zdrávo, sešli jsme se ještě jednou mimo obvyklý rozvrh, abychom doladili celý program a upřesnili, co vlastně bude kdo zpívat. Konečná podoba se sice na zkouškách už rýsuje, ale většina programu se zkouší a cvičí v takové „univerzální“ podobě, kdy všichni zpívají všechno. To pro případ, že by se sbor nebo sólisti z nějakého důvodu nemohli sejít v obvyklém nebo potřebném obsazení. Ten začátek června se blíží strašně rychle...
Sobota 23. 3. 2013
Výlet 116
Výlet 116 Vyhlídkový geo+fotovýlet ze Srbska ke svatému Janu pod Skalou
Od posledního výletního „vyvětrání“ v Teplicích nad Metují už uplynuly skoro tři měsíce (nepočítáme-li zimní Teplice) a bylo načase, vydat se někam, kde jsme ještě nebyli, nebo spíš kudy jsme ještě nešli. Poprvé jsme se ze Srbska ke sv. Jánu pustili cestou, která sice míjela Bubovické vodopády, ale zato nás přivedla do na krásné místo – lom na Chlumu. Dnes již opuštěný lom ukrývá spoustu úžasných zákoutí, průchodů, vyhlídek, kolmých stěn, ke kterým neradno se přibližovat kvůli neustále padajícímu kamení, i rozlehlých „nádvoří“ v několika patrech, ba i krátké podzemí by se našlo. Přestože to byla první zastávka výletu, strávili jsme tu hodně času, než se nám podařilo většinu těch krásných míst obejít a samozřejmě i zdokumentovat.
Z lomu jsme pokračovali dále přes údolí Loděnice na skalní hřeben Třesina. Odtud byla krásná vyhlídka nejen do údolí řeky, ale také na konečnou naší dnešní trasy – na skalní výběžek nad svatým Janem. Prostor otevřený ze všech stran měl jedinou nevýhodu – poměrně silný a hlavně studený vítr. Ten nás donutil k odložení plánované obědvací zastávky až na místo poněkud netradiční – bytelný posed uprostřed louky. Jakkoliv to zní nelogicky, bylo to jediné místo v okolí, kde nefoukal vítr. Posed byl totiž zevnitř krásně obložený kobercem a zasklený – vůbec se nám nechtělo dále.
Závěr výletu už patřil svatému Jánu. Nejprve návštěva klášterního kostela a přilehlých podzemních prostor v jeskyni. Potom následovala perla dnešních výstupů – převýšení asi 160 metrů od kláštera nahoru na vyhlídku. Jak pravil rozcestník dole u kláštera: výstup je vhodný pouze pro zdatné turisty. Zvláště jeden úsek cesty byl velmi zajímavý – svah se sklonem asi 40 stupňů měl na zmrzlém podloží tenkou rozhřátou vrstvu hlíny... Více asi netřeba dodávat. Samozřejmě ani toto zpestření nás nezastavilo, a tak jsme za chvíli mohli stát na chvílemi mírně přeplněné vyhlídce. Lidí se nahoře vystřídalo opravdu hodně, ale ještě více bylo přepejskováno (asi 6) a kupodivu překočárkováno. Pejskové mají trvale náhon na všechny čtyři, ti byli v pohodě, ale jak se tam probůh dostaly ty tři kočárky, to je záhadou.
Výlet se vydařil skvěle, škoda jen, že nebylo trochu epleji. Určitě ale bude stát za zopakování, až bude trochu zeleněji a sluníčko.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Trasa výletu ve formátu .gpx Možno otevřít v programu Google Earth nebo v libovolném zařízení GPS
Pondělí 18. 3. 2013
Středa 20. 3. 2013
noty Nahrávací zkouška
Podle rozvrhu to byly sice pravidelné zkoušky, ale přecejenom se něčím lišily. Studiová technika opět pracovala a celou sborovou zkoušku i následující zkoušku sólistů jsme nahrávali. Ono to občas neuškosí, když se sbor nebo sólisti slyší „z druhé strany“. Technika je v tomto směru neúprosná a neodpustí vůbec nic. Pro některé členy sboru to byl možná trochu šok, když se slyšeli tak, jak je slyší ostatní... Nahrávka z toho sice nebude, ale pro sbor bylo nahrávání určitě přínosem.
Středa 27. 2. 2013 – sobota 2. 3. 2013
Teplice 23
Teplice zima 2013 Zimní výjezd do Teplic nad Metují
Zimní výjezd do Teplic nad Metují sice plánujeme stejně pečlivě, jako ten podzimní, ale díky počasí je to vždy tak trochu sázka do loterie. Protože termín je určen několik týdnů dopředu a obvykle se s ním nedá moc hýbat, neb ubytovna je v zimě vytížená i s ohledem na jarní prázdniny, už nás za ty roky potkaly všechny možné výkyvy počasí – od totální oblevy, kdy se nedalo šlápnout nikam jinam, než na asfaltovou cestu, až po dvacetistupňové mrazy.
Letos nám to vyšlo tak nějak „mezi“ – předcházející obleva stačila umrznout a dokonce ještě nasněžilo pár centimetrů nového sněhu. Lyžaři by zajásali. My ovšem také, protože jsme věděli, že se tím pádem nebudeme klouzat jako na předsilvestrovském výletě. Sluníčko se sice za celou dobu ukázalo jen na pár hodin, ale to nám až tak nevadilo. Většinu času jsme se totiž pohybovali buď v lese nebo v úzkých skalních roklích a soutěskách, kam se sluneční paprsky stejně nedostanou...
Další povídání o tom, jaké byly zimní Teplice, najdete v sekci Tábory, výlety, TepliceŠipkaArchiv projektu „Rok v Teplicích nad Metují“
Neděle 30. 12. 2012
Výlet 115
Výlet 115 Tradiční předsilvestrovský výlet do skal – Teplice nad Metují
Předposlední den roku tradičně jezdíme na výlet pro skalní nadšence dobrovolného časného vstávání, zimy, krásných pískovců a výborné pizzy. Letos jsme se vydali do Teplického skalního města. Ve srovnání s loňským výletem tady bylo podstatně víc lidí. Možná to bylo tím, že skály tentokrát nebyly zaváté sněhem. Ovšem bohatě nám to vynahradil povrch cest. Sníh, který zbyl na cestách, při nedávné oblevě trochu roztál, vzápění na něj trochu napršelo a hned potom to všechno krásně zmrzlo. Výsledkem byl povrch, na kterém dělalo problém v některých úsecích udržet se na nohou déle než deset kroků. Tiše jsme záviděli několika pejskům, kteří mají od přírody náhon na všechny čtyři a vzdálenost země–čumák podstatně kratší. Zvláště pak jeden úsek se schody směrem dolů byl mimořádně náročný. Bohužel se k němu větší část výpravy dostala dříve, než došel foťák :-( Zimní skály jsou úžasné, to ostatně víme ze zimních „Teplic“ (více najdete v sekci Tábory, výlety, TepliceŠipkaProjekt „Rok v Teplicích nad Metují“), a i když nám sluníčko skoro nezasvitlo, vzniklo několik docela zajímavých obrázků. Někteří z nás se na zpáteční cestě vyšplhali i na vyhlídku na Střmenu – celých 300 schodů. Kupodivu ani nahoře na skalní plošině nebylo po sněhu a ledu ani stopy, takže jsme mohli udělat skupinové foto z jedné věže na druhou.
Zpáteční cestu jsme si ještě prodloužili o pár kilometrů až do Teplic nad Metují na „hlavní“ nádraží, protože ze zastávky u skal by nám jel vlak až za dvě hodiny. Cestou domů nás ovšem čekala ještě jedna zastávka v Hronově na tradiční jedinečnou večeři v pizzerii Stella na náměstí.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Středa 19. 12. 2012
K 233
Vánoční koncert v Emauzích Hlavní vánoční koncert v refektáři kláštera Emauzy
Vyšehradská 49, Praha 2

Hlavní vánoční koncert se již tradičně konal v refektáři v Emauzích. I když to byl koncert k 25. výročí, nepojali jsme ho jako nějakou megaakci, ale jako celkem obyčejný a běžný vánoční program. Je ovšem pravda, že už dlouho se nám nestalo abychom přidávali hned třikrát a do sálu se vraceli až ze šatny :-)
Děkujeme

Plakátek na koncert – PDF
Plakátek na koncert – obrázek
Program koncertu
Fotogalerie
Neděle 2. 12. 2012
K 232
Koncert v divadélku Mana ve Vršovicích Koncert na vánoční akci divadelních kroužků v divadélku Mana
Husův sbor, Moskevská 34/967, Praha 10

I v letošním roce jsme byli poctěni pozváním na předvánoční akci Dětského talentu v divadélku Mana. Opět jsme pro diváky a posluchače připravili výběr z vánočního programu pro hlavní koncert v Emauzích a opět jsme zpívali přímo v divadelním sále. Produkce byla dobrá, ovšem fotografická dokumentace se podobně jako loni nezdařila... málo světla ... MÁLO SVĚTLA ... MÁLO SVĚTLA!!! ... Tak třeba příště.

www.detskytalent.cz – odkaz na stránku s informacemi o akcinové okno
Sobota 17. 11. 2012
Výlet 114
Výlet 114 Druhé podzemní tunelování a geolovení pro nadšence
Pro velký úspěch a zájem jsme zopakovali jeden z předcházejících geotunelovacích výletů. Tentokrát se nám ovšem díky sváteční dopravě, která si jezdila, jak ji napadlo, podařilo zvládnout pouze dva tunely. Výlet byl tentokrát určený hlavně pro geocachingové lovce, kteří mají rádi tunely, roury, podzemí, kanály a podobné lahůdky.
První „zahřívací“ tunel nás zavedl do Braníka nedaleko dětského hřiště. Prostor je opravdu tak velký, že by tudy prolezl i menší slon, a tak se nám ani moc nezdálo, že bychom byli v tunelu. Pravda, jenom toho světla moc nebylo...
Pak následoval přesun, který by za normálních okolností trval asi 45 minut. Ovšem díky prázdninovému jízdnímu řádu (který ovšem nikde nevisel) a absolutní neschopnosti Pražské integrované dopravy označit správně zastávky na Chodově, nám přesun do Dubečku trval přes dvě hodiny (ano, kdo by čekal, že dvě autobusové zastávky za sebou v jednom směru se obě budou jmenovat Chodov a budou pár stovek metrů od sebe a autobus nebude zastavovat na té, která je přímo u metra, přestože tam má na sloupku číslo i jízdní řád...) Tak se také mohlo stát, že ze zbývajících naplánovaných čtyř keší už jsme se bohužel dostali pouze do jedné. Ovšem stála za to. Někteří už ji sice znali z jedné předcházející akce, ale rozhodně jí to neubralo nic na zajímavosti. Po výstupu na denní světlo, tedy spíš večerní tmu už jsme se tedy mohli odebrat pouze směrem domů.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení je k dispozici v sekci Pro členy
Pátek 16. 11. 2012 Mimořádná zkouška
Mimořádná sborová zkouška – náhrada za odpadlé zkoušky, doladění podoby vánočního programu (sóla, sbor, texty, úpravy atd.)
Středa 17. 10 2012 – sobota 20. 10. 2012
Teplice 22
Teplice podzim 2012 Podzimní výjezd do Teplic nad Metují
Druhá podzimní fotoškola v Teplicích nad Metují

Letošní podzimní výjezd do Teplic nad Metují se zcela neplánovaně konal o dva týdny dříve, než je obvyklé. Důvodem byla jednak obsazená ubytovna, jednak souběh s podzimními prázdninami. Jak jsme se však přesvědčili, někdy je lepší nechat událostem volný průběh. Termín v polovině října byl co do pracovních podmínek (což pro nás bylo hlavně počasí) ten nejlepší, jaký jsme si vůbec mohli přát. Od prvního do posledního dne nám svítilo sluníčko a obloha byla bez jediného mraku – co lepšího by mohlo fotografy potkat...
Podzimní téma se letos opět obešlo bez horolezecké výbavy. Pokračovali jsme v loňské fotoškole, kdy se ukázalo, že kreativita účastníků i jejich zájem o fotografování překračuje všechny myslitelné hranice. Letošní zájem o podzimní fotoškolu byl tedy ještě větší a všichni dohromady vytvořili skupinu, se kterou byla radost pracovat.
Po nezbytném, nikoli však nezajímavém, teoretickém úvodu o tom, jaký rozdíl je mezi fotografováním krajiny, tekoucí vody a makrofotografií, což byla naše tři hlavní témata, a co vlastně ten který fotoaparát umí, jsme se vydali do terénu. I když to tak účastníkům možná ani nepřišlo, opravdu to byly čtyři dny naplněné velmi koncentrovaným koktejlem teorie i praxe, všetečnými otázkami i odpověďmi, fotografováním, hodnocením, hledáním nejvhodnějšího místa i světla i dostatečně krkolomné pozice pro záběr. A to vše v neuvěřitelně krásném prostředí teplických a adršpašských pískovců mezi podzimem vybarvenými a sluncem prozářenými buky, břízami a ostatními stromy.
S fototechnikou jsme prošli louky v okolí Teplic nad Metují, Teplické skalní město, skalní vyhlídku na Střmenu, Křížový vrch u Adršpachu i Kopeček se zříceninou velké barokní kaple – prostředí opravdu různorodé, ideální pro naše potřeby. Takový malý fotografický ráj.
S potěšením musím konstatovat, že ze strany účastníků to rozhodně nebylo pouhé „cvakání“ všeho možného, ale promyšlené a připravené fotografování a snaha dostat ze svého fotoaparátu maximum. Už teď, myslím, můžu celkem s jistotou říci, že to určitě nebyla poslední fotoškola, na kterou jsme se vydali.
Další povídání o tom, jaké byly podzimní Teplice, najdete v sekci Tábory, výlety, TepliceŠipkaArchiv projektu „Rok v Teplicích nad Metují“
Sobota 6. 10. 2012
Výlet 113
Výlet 113 Výlet na Kozí hřbety a do Roztok
První letošní výlet nás zavedl na místa, kde jsme předtím ještě nikdy nebyli – na Kozí hřbety, do Únětic, na Alšovu vyhlídku a do Tichého údolí v Roztokách. Zcela netradičně jsme i cesta tam jeli městskou dopravou – autobus nás vysadil na konečné na Suchdole. Následoval sice krátký, ale o to méně příjemný úsek po poměrně frekventované silnici, který jsme nemohli nijak obejít, a pak už jenom nádherný podzim na Kozích hřbetech, což je buližníkový skalní hřbet nad Únětickým potokem. Počasí nám vyšlo úplně úžasně a kromě několika keší jsme našli i víc než ty tři praváky, které jsou na obrázku. Následoval sestup do údolí Únětického potoka a hned zase výstup, či spíše výlez na Alšovu vyhlídku. Jedinečná skalní vyhlídka a horolezecký terén se všemi jednoduššími stupni obtížnosti – tentokrát jsme s sebou lezeckou výbavu neměli, ale určitě se sem s ní ještě někdy podíváme na delší dobu, než jenom na oběd, jako dneska. Cesta Tichým údolím do Roztok byla zpestřena ještě broděním potoka pro krabičku na jednom z ostrůvků. Na první pohled možná celkem příjemná záležitost, ovšem po dodatečném zjištění kvality vody po návratu zpěn na cestu jsem přemýšlel, jestli se mi dřív rozpadnou sandály nebo nohy... Na kraji Roztok na nás čekal ještě jeden výstup k poslední keši a v Roztokách jsme před odjezdem vlaku ještě stihli navštívit místní občerstvovnu na zmrzlinu – nu, cena tedy rozhodně neodpovídala kvalitě – asi jsme byli poslední návštěvníci v této sezóně...
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde

Fotogalerie
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Středa 12. 9. 2012 noty Úvodní sborová schůzka
Středa 5. 9. 2012
čtvrtek 6. 9. 2012
pondělí 10. 9. 2012
úterý 11. 9. 2012
noty Pravidelné přijímací zkoušky do sboru

24. rok – 2011/2012

30. 6. – 17. 7. 2012
TÁBOR 2012
Tábor 2012Tábor Rolnička na Dřevíči 2012
Více o táboru i odkazy na všechny fotogalerie najdete v sekci Tábory, výletyŠipkaTáborový archiv
Čtvrtek 21. 6. 2012
K 231
Závěrečný koncert v EmauzíchZávěrečný koncert v refektáři kláštera Emauzy
Pro letošní závěrečný koncert jsme měli připravený nový program – z loňského jsme si zopakovali jenom asi tři písničky. Díky sólistům, kteří se letos opravdu snažili, byl program složený přibližně půl na půl ze sborovek a sólovek. Díky sboru, který se snažil neméně, jsme si mohli i v malém obsazení 11 hlav dovolit u mnoha písniček vícehlasy a u některých spirituálů se počet hlasů pohyboval mezi 4–6 (zcela plánovaně ovšem).
Převážnou většinu písniček z koncertu opět najdete v sekci Repertoár.
plakát (PDF – 1,5 MB)
program (PDF – 230 kB)
Fotogalerie
Pondělí 18. 6. 2012 Mimořádná sborová zkouška
Generálka závěrečného koncertu.
Sobota 5. 5. 2012
V 112
Výlet 112 VÝLET č. 112
Pražské podzemní geotunelování

Další netradiční akce. Něco takového jsme na našich výletech ještě nepodnikali, ale určitě si to v dohledné době pro velký úspěch zopakujeme.
Vydali jsme se totiž odlovit některé z pražských podzemních a „kanálových“ keší. Celkem jsme měli v plánu čtyři, což se nám celkem bez problémů podařilo splnit, dokonce ještě s jedním bonusem navíc. Naše cesta vedla postupně přes keše 1) Laurenziberg-Petrin 1891 – podzemí na Petříně – krátká a nenáročná, 2) Ztroskotané UFO (podzemní potoky v okolí Dubečku), 3) Cesta temnou říší (podzemí u Hostavic) a 4) Pod kanálem – klasická kanálová v Nuslích. Pro účastníky, kteří se do té doby v podzemí nepohybovali, to byl úžasný zážitek, občas spojený s trochou nejistoty (to když se v tunely začaly ozývat podivné zvuky) a někdy i pořádným leknutím (to zase když nám pár metrů nad hlavou projel přes kanálový poklop autobus).
Taková akce se samozřejmě nedá podniknout bez odpovídající výbavy, a tak jsme s sebou tentokrát místo svačiny měli v batohu holínky, rukavice, pláštěnku, baterky a podobně. Hodily se nám velmi, i když se jednalo jenom o podzemní tok potoku a někde byly tunely úplně suché. Člověk by nevěřil, jaká úžasná podzemní díla se v Praze schovávají.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Fotogalerie
Sobota 14. 4. 2012
Neděle 15. 4. 2012
V 111
Výlet 111 VÝLET č. 111
Sobotní tunelování a sobotně-nedělní noční geolovení

Na dnešní den jsme naplánovali hned dvě akce najednou.
Přes den bylo pro účastníky slíbené „tunelování“ nikoliv rozpočtu, ale přírodní. Vydali jsme se do lomu Na Požárech kousek od Řeporyjí, kde je takových volně přístupných tunelů hned několik. Kromě tunelů a krásné okolní přírody jsme měli zálusk i na jednu krabičku. Odolávala velmi dlouho všem možným pokusům i konstrukcím, kde by mohla být, fotonápověda se tentokrát moc nechytala a možných geomíst bylo, že by je jeden nespočítal. Po asi dvou hodinách marných pokusů nakonec výprava slavila úspěch a krabička byla na světě.
Noční část dnešní akce se začínala odvíjet od 20.30 hodin. Tentokrát to byl první společný odlov jedné z pražských nočních keší „Nočním metrem přes Jižní spojku“ I přes důkladnou domácí přípravu to vůbec nebyla hračka – ono to venku v noci vypadá trochu jinak, než nad mapou ve dne. V závěru jsme ovšem stejně jako odpoledne slavili úspěch – hlavně díky Báře a jejímu postřehu.
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Fotogalerie
Pátek 13. 4. 2012 Mimořádná sborová zkouška
Náhrada za odpadlé zkoušky, příprava závěrečného programu.
Sobota 31. 3. 2012
V 110
Výlet 110 VÝLET č. 110
Výlet za zlatou žílou do Měchenic se zakončením ve Všenorech

Další z víkendových akcí nás zavedla nedaleko od Prahy do Měchenic. V jejich blízkosti se totiž nachází stará odvodňovací štola, která je bezpečná a volně přístupná. Kromě toho je v její blízkosti ukrytá schránka Geocachingu – nebudeme prozrazovat kde, kdybyste si ji chtěli sami ulovit – návštěva tohoto místa opravdu stojí za to. Odtud jsme pokračovali dále přes Trnovou a Jíloviště na vlak do Všenor. Cestou se nám podařilo ulovit ještě několik dalších krabiček, fotografií a úžasnou vyhlídku od Kočičího kamene, takže i přes závěrečný déšť jsme do vlaku ve Všenorech nastupovali spokojeni.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Fotogalerie
neděle 18. 3. 2012 www stránka Spuštěna nová verze www stránek
Stránky prošly rozsáhlou přestavbou, všechny důležité části mají nový kabát. Zbývající části čeká tato přestavba v nejbližší době. Stará verze stránek je zachována v archivu, ale již není přístupná.
středa 22. 2. 2012 – sobota 25. 2. 2012
Teplice II/2012
Teplice Rok v Teplicích nad Metují – zima 2012
Od 22. do 25. února 2012 jsme byli na pravidelném výjezdu v Teplicích nad Metují
Obvyklý zimní výjezd do Teplic nad Metují. Letošní zima se co do množství sněhu vydařila. Vzhledem k tomu, že v minulých dnech se teploty ve skalách pohybovaly velmi nízko a výjimkou nebyly ani ty po -30°C, nemuseli jsme mít obavy, že by teď, když už bylo kolem nuly, sníh roztál. Naopak nás čekaly občas i několikametrové závěje a skály obalené sněhem a námrazou
Více o celé akci najdete v sekci Tábory, výletyŠipkaProjekt „Rok v Teplicích nad Metují“ (po jejím zpřístupnění)
Fotogalerie je opět velmi rozsáhlá, a opět ji najdete rozdělenou po jednotlivých dnech:
22. 2. 2012 – příjezd, cesta Vlčí roklí k ledopádům
23. 2. 2012 – základní okruh skalním městem
24. 2. 2012 – okruh skalním městem v Adršpachu a jezírko Pískovna, večeře v Hronově
25. 2. 2012 – odjezd a oběd v Hronově
Pátek 30. 12. 2011
V 109
Výlet 109 VÝLET č. 109
Teplické skalní město, Střmen, pizzerie Stella v Hronově

Tradiční předsilvestrovský výlet do skal. Letos jsme po několika letech učinili změnu a místo do Adršpachu na Křížový vrch a k Pískovně jsme jeli do Teplic. Obešli jsme celý teplický okruh, kde bylo zcela liduprázdno (naštěstí). Je to zvláštní pocit mít celé skalní město na chvíli pro sebe. Sněhem jsme se moc brodit nemuseli, protože ho ve skalách zatím moc nebylo. Tedy ve srovnání s předcházejícími roky, jinak bylo ve sklaách sněhu dost oproti „volnému prostranství“. Navíc byla hlavní cesta prošlapaná. I tak si to ale někteří členové výpravy při zastávkách notně užívali (viz fotogalerie) a některá místa vypadala po našem odchodu, jako kdyby tudy prošlo stádo divočáků (ti jsou ve skalá ostatně také). Naštěstí a s vědomím toho, kde se nalézáme, jsme rozryli jenom sníh, což za nás příroda rychle uvedla do „původního“ stavu.
Prolezli jsme všechny odbočky do jeskyní a soutěsek a při návratu jsme nevynechali ani výstup 300 schodů na vyhlídku Střmen. Až na poslední schod těsně před vyhlídkou to šlo v pohodě a bez problémů – od té doby, co je tu nové schodiště, to snad ani jinak není možné. Jenom ty poslední dva až tři metry byly poměrně náročné. Skalka byla pěkně zasněžená a trochu namrzlá, ale s pomocí zábradlí a pomocných rukou jsme bezpečně zvládli všechno včetně vrcholového fota (opět viz fotogalerie).
Obvyklým zlatým hřebem (jedním z mnoha dnešních) byla večeře v hronovské pizzerii Stella. Sem už chodíme několikrát za rok také pomalu jako domů. Ne tedy počtem návštěv, ale naši skupinu už všichni v restauraci znají (ano, některé návštěvy jsou vskutku nezapomenutelné). I když bývá poslední dobou dost plno, stačí se jenom ohlásit telefonem dostatečně dopředu a místo se pro nás vždycky našlo. Protože si někteří po večeři dali ještě něco dobrého na zub, vůbec se nám z pizzerie nechtělo vyrazit do mrazu na zpáteční cestu, leč vlak nečeká...
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF
Fotogalerie
Úterý 21. 12. 2011
K 230
Vánoční koncert v EmauzíchHlavní vánoční koncert v refektáři kláštera Emauzy
Pro letošní vánoční produkci jsme většinou vybrali a „oprášili“ některé ze starších koled. Ne, že bychom opakovali loňský program, z něho jsme moc nezachovali, ale vrátili jsme se o méně či více let zpět a kromě několika zcela nových písní jsme vybrali nejúspěšnější kousky.
Převážnou většinu písniček z letošních Vánoc opět najdete v sekci Repertoár.
plakát (PDF – 256 kB), plakát (GIF – 290 kB)
program (PDF – 298 kB)
Fotogalerie
Neděle 11. 12. 2011
K 229
Koncert v divadélku Mana ve Vršovicích Koncert na vánoční akci divadelních kroužků v divadélku Mana – Husův sbor, Moskevská 34/967, Praha 10
Opět se vracíme po roce do divadelního prostředí. Tentokrát se však celá akce včetně našeho vystoupení konala v podstatně větším prostoru. Zpívali jsme přímo v divadelním sále. To bylo (pro nás) samozřejmě lepší, než v zákulisí, jako minule. Ovšem pro pořízení záznamu či dokonce fotografií to byl prostor přímo vražedný – ostatně, posuďte sami
Jako obvykle to byla trochu organizační improvizace, ale nakonec všechno klaplo bez problémů. Ono je to někdy možná lepší, než mít scénář přesně minutu po minutě...
www.detskytalent.cz – odkaz na stránku s informacemi o akcinové okno
Fotogalerie
Sobota 3. 12. 2011
V 108
Výlet 108 VÝLET č. 108
Velká Amerika, Malá Amerika a okolí, Bubovické vodopády

Další letošní výlet byl pro nás prémiérou – na tato místa jsme se společně ještě nikdy nebyli podívat. I když jsme se tentokrát sešli v menším počtu, rozhodně jsme se nenudili. Snad jenom při cestě tam, neb skoro polovina probíhala v podzemí, rozuměj v metru. Ono dojet z Budějovické na Zličín nějaký čas zabere. Autobus na našich výletech využíváme opravdu pouze okrajově, když se opravdu nedá alespoň do blízkosti dojet vlakem. Tento případ nastal právě zde. Zastávka je hned u Velké Ameriky, a tak jsme přímo z autobusu vystoupili na vyhlídku nad lomem. Dech beroucí podívaná na „díru do země“ stála za to – což ostatně můžete ve fotogalerii posoudit sami, je jí věnován největší díl obrázků. Dál jsme pokračovali kolem lomu Mexiko až k Malé Americe, která už je schovaná v lese. To bylo naše štěstí, protože cesta po okraji pole byla po předchozím dešti poněkud méně schůdná “ po pár krocích jsme na botách měli jílová závaží, která občas připomínala sněžnice. To se samozřejmě projevilo i na některých nohavicích, jak lze dobře posoudit z obrázků.
Cestou na nás čekaly celkem čtyři krabičky, které jsme tentokrát lovili bez nápovědy, protože papíry zůstaly ležet doma na stole. Ale ani jich nebylo potřeba, krabičky jsme ulovili všechny. Na jednu z nich bude určitě dlouho vzpomínat Eliška, které se podařilo hlavou urazit kus vápence – inu není každá hornina tak pevná, jak se zdá.
Na Bubovické vodopády jsme dorazili už notně za šera. Ke tříhvězdičkovému terénu jsme si tedy připsali ještě jednu hvězdičku navíc za podzimem neuvěřitelně „poslintané“ kamenné schody kolem vodopádů.
Na stanici Srbsko nám to vyšlo téměř přesně na odjezd vlaku a to už bylo za úplné tmy.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (248 kB)
Fotogalerie
Pátek 2. 12. 2011 Mimořádná sborová zkouška
Náhrada za odpadlé zkoušky, doladění podoby vánočního programu (sóla, sbor, texty, úpravy atd.).
středa 2. 11. 2011 – sobota 5. 11. 2011
Teplice XI/2011
Teplice Rok v Teplicích nad Metují – podzim 2011
Od 2. do 5. listopadu 2011 jsme byli na pravidelném výjezdu v Teplicích nad Metují
Další dlouho očekávaný výjezd do Teplic nad Metují a přilehlého okolí je tady. Protože na našich pracovních cestách do skal (hlavně) se věnujeme také pořizování fotodokumentace, pojali jsme letošní podzim jako takovou malou digitální fotoškolu pro ty , kteří to s fotografováním myslí vážně. A tak jsme s sebou na obvyklé výlety a lezení po skalách mimo obvyklých věcí nosili také fototechniku, učili se s ní zacházet a objevovali vymoženosti, které nám nabízí.
S odstupem času a porovnáním fotografií musím říci, že v některých účastnících zanechala tato minifotoškola hluboké stopy – v dobrém ovšem.
Více o celé akci najdete v sekci Tábory, výletyŠipkaProjekt „Rok v Teplicích nad Metují“ (po jejím zpřístupnění)
Sobota 1. 10. 2011
V 107
Výlet 107 VÝLET č. 107
ze Ctiněvsi přes Říp do Roudnice nad Labem

Trasa letošního prvního výletu nás zavedla na místo, kde jsme naposled byli už opravdu hodně dávno – na Říp. Na naše obvyklé poměry se nás sešla nebývalá tlupa 12 hlav. Dokonce jsme mohli mít ještě o dvě hlavy více, ale přestože někteří přišli na sraz dokonce o hodinu dříve, nakonec odjezd nestihli...
Ti, kteří s námi na výletě ještě nebyli, se hned v průběhu prvního kilometru mohli přesvědčit o tom, že zdaleka ne celá trasa výletu vede po cestě. Ostatně při hledání kešek to většinou ani není možné. Tentokrát to ovšem byla „léčba šokem„ hned na začátku, kdy jsme se prodírali křovím a vrstvou spadaných jablek na zemi – mňam.
Vlastní výstup na Říp proběhl celkem v klidu a pohodě s krátkou zastávkou a dalekým výhledem těsně pod vrcholem. Některým se cesta nahoru tak líbila, že si ji dobrovolně zopakovali ještě jednou (...co by člověk neudělal pro vlastní brýle, že...) Nahoru jsme došli právě včas na to, abychom si stihli koupit vstupenku a připojit se ke skupině ostatních zájemců o prohlídku rotundy s výkladem.
Po vyluštění finálních souřadnic a zjištění údajů pro další keš jsme se vydali opět směrem dolů, ovšem na opačné straně Řípu. S jednou odbočkou k překrásné vyhlídce (a tradičně cestou-necestou) a jedním trochu delším hledáním přímo u hlavní cesty se nám podařilo ulovit další dvě krabičky, než jsme se dostali zase na obvyklou nadmořskou výšku.
Tady jsme zjistili, že souřadnice, které jsme vyluštili nahoře na Řípu, jsou nám dnes k ničemu, protože majitel keše nebyl zrovna neplánovaně přítomen. Škoda, tak se sem budeme muset vydat ještě jednou.
Zbývající cesta do Roudnice na vlak už nás vedla tu více tu méně dolů a na nádraží jsme došli právě včas, abychom stihli koupit jízdenky a nastoupit do vlaku.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (248 kB)
Fotogalerie
středa 14. 9. 2011Úvodní sborová schůzka.

23. rok – 2010/2011

1. – 17. 7. 2011
TÁBOR 2011
Tábor 2011Tábor Rolnička na Dřevíči 2011
Více o táboru i odkazy na všechny fotogalerie najdete v sekci Tábory, výletyŠipkaTáborový archiv
Pondělí 20. 6. 2011
K 228
Závěrečný koncert v EmauzíchZávěrečný koncert v refektáři kláštera Emauzy
V letošním závěrečném koncertu jsme si udělali takový malý výlet do vzdálené historie – tedy naší vlastní rolniččí historie. Na rozdíl od předcházejících let jsme s písničkami tentokrát moc „necestovali“ po světě, ale zaměřili jsme se na naše lidové písničky, se kterými jsme jako sbor kdysi jednak začínali, jednak „dobývali“ tehdejší Československou televizi prostřednictvím pořadu Zpívánky. Ve druhé polovině se na programu objevilo i něco více folku, než bývá na našich koncertech obvyklé. Dokonce i pro posluchače jsme tentokrát připravili nevídaných sedm písniček, které mohli díky textům v programu zpívat s námi.
plakát (PDF – 1,42 MB), plakát (JPG – 426 kB)
program (PDF – 246 kB)
Fotogalerie
Sobota 7. 5. 2011
V 106
Výlet 106 VÝLET č. 106
z Petrova do Jílového u Prahy

Od posledního výletu uplynul měsíc a už je tu další „geo+foto“. Na rozdíl od minulého výletu proběhla dnešní doprava zcela bez problémů, vlak má přecejenom něco do sebe. Trasa, kterou už jsme jednou šli – tehdy to bylo na podzim. GPSka tentokrát nezahálela, protože na trase bylo hned pět keší, takže jsme se měli na co těšit. Počasí ná opět přálo a pro focení byly ideální podmínky. Vydařila se i závěrečná dvojtečka v Jílovém – cukrárna a odlov jedné multikeše.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (248 kB)
Fotogalerie
Pátek 6. 4. 2011Mimořádná sborová zkouška
Příprava závěrečného programu.
Sobota 2. 4. 2011
V 105
Výlet 105 VÝLET č. 105
ze Slap do Štěchovic kolem Svatojánských proudů

Po delší odmlce jsme se opět vydali na výlet. Tentokrát to byla výletní premiéra, protože ke Svatojánským proudům jsme se byli podívat poprvé.
Jak se to občas stává, čekalo na nás několikero překvapení. První z nich hned ráno v podobě neuvěřitelně nacpaného autobusu. Další následovalo za chvíli. Protože byl zavřený asi čtyřkilometrový úsek mezi Davli a Štěchovicemi, jeli jsme objížďkou přes Petrov, Jílové, Kamenný Přívoz a Pikovice. V takhle plném autobusu to bylo lahůdkových 45 minut po okreskách. Nakonec jsme se dočkali a pod slapskou přehradou konečně opustili autobus.
Následoval celkem rychlý odlov dvou keší v blízkosti přehrady a pak už jenom krásná cesta podél Vltavy. Než jsme došli do Štěchovic, stihli jsme ulovit ještě jednu keš, vymáchat se ve vodě, naobědvat se na skalce nad cestou, projít zajímavými skalními tunely a pořídit množství fotek.
Poslední překvapení na nás čekalo v závěru naší cesty přímo ve Štěchovicích. Na plácku kousek od autobusového nádraží byla minipouť s pár stánky, kolotočem, střelnicí a skákacím hradem. A tak jsme se po kontrole jízdního řádu ještě na chvíli vrátili dobývat hrad. Tajně jsme doufali, že bude ještě jedno překvapení na zpáteční cestě – že by třeba zrušili tu děsivou objížďku. Nezrušili...
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Odkaz na stránky naučné stezky Svatojánské proudy
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (248 kB)
Fotogalerie
středa 16. 2. 2011 – sobota 19. 2. 2011
Teplice II/2011
Teplice Rok v Teplicích nad Metují – zima 2011
Od 16. do 19. února 2011 jsme byli na pravidelném zimním výjezdu v Teplicích nad Metují
Podrobnosti najdete časem zde.
Čtvrtek 30. 12. 2010
V 104
Výlet 104 VÝLET č. 104
tradiční předsilvestrovský výstup na Křížový vrch v Adršpachu

Tenhle výlet nám vyšel tak dokonale, že už to snad ani lepší být nemohlo (...MOHLO!!! Mohlo být větší teplo!!!) Mezi všemi zataženými dny před i po výletě byl tenhle jediný, kdy sluníčko svítilo a na obloze nebyl jediný mráček. Pravda, teploměr se nijak nenamáhal vyšplhat alespoň k nule, ale s ohledem na výškový profil naší cesty to snad nebylo ani potřeba – celkové převýšení bylo něco přes 500 metrů, což na osmi kilometrech trasy trochu zahřeje. Teploměr na informačním centru ukazoval něco pod –10 °C, ale ve skutečnosti bylo ještě o pár stupňů méně – viz odkaz níže na obrázek ze stránek Českého hydrometeorologického ústavu se záznamem počasí v Adršpachu – důležitá část je světle zvýrazněná, za pozornost stojí zvláště červená a fialová křivkaCha
Kromě Křížového vrchu, kde bylo nejkrásněji z celého dne, jsme se nakonec dostali i do Adršpašského skalního města, obešli jsme jezírko (Pískovnu) a dostali se i k zamrzlému Velkému vodopádu. Lahůdkou v závěru cesty mezi skalními věžemi byl sestup Myší dírou – dokonale uklouzaný a zledovatělý průchod mezi skalami o šířce asi 60 cm a sklonu asi 20 – 30 stupňů. MŇAM. Proražené dřevěné zábradlí na konci této asi 20 metrů dlouhé soutěsky mluví za vše...
Zlatý hřeb dne na nás však teprve čekal v hronovské pizzerii Stella. Sice byl vykoupen delším čekáním v sedmnáctisuňovém mrazu na zpožděný vlak, ale následující večeře stála za to. Ještě, že jsme měli náš stůl rezervovaný.Podle množství lidí, kteří během naší večeře vstoupili dovnitř a museli odejít s nepořízenou, bychom asi měli smůlu.

Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
www.pizzeriestella.cz – odkaz na stránky pizzerie Stella v Hronově
Záznam počasí v Adršpachu (Obrázek je stažen ze stránek http://www.chmi.cz)
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (71 kB)
Fotogalerie
Sobota 25. 12. 2010
K 227
Koncert v hotelu BarcelóKoncert pro zahraniční skupinu hostů v hotelu Barceló
Poslední koncertní akce v tomto kalendářním roce, již tradiční koncert, který míváme objednaný rok dopředu. I letos jsme zpívali pro skupinu Angličanů a Irů (někteří z nich se sem vrátili již poněkolikáté) a opět v perfektním prostředí. Na rozdíl od loňského koncert jsme pro hosty připravili hlavně český program, ale samozřejmě nechyběly ani koledy, které si mohli zazpívat s námi. Sbor zpíval na jedničku a zcela v pohodě a koncert se opět setkal s velkým ohlasem. Možná proto, že jsme měli bezprostřední kontakt s hosty, nebo proto, že to byl poslední vánoční koncert, nebo prostě proto, že se nám tam líbilo.
Nemůžeme zapomenout ani na to, že pro nás organizátoři akce v hotelu vytvořili perfektní zázemí i se skvělým občerstvením. Po koncertě jsem ještě měl možnost mluvit přímo s panem ředitelem hotelu, kterému se náš koncert také velmi líbil. Pro sbor to byla velmi důstojná tečka za letošním vánočním programem
Fotogalerie
Úterý 21. 12. 2010
K 226
Vánoční koncert v EmauzíchHlavní vánoční koncert v refektáři kláštera Emauzy
Vyvrcholení všech předvánočních akcí se opět konalo na tradičním místě v refektáři v Emauzích. V letošním roce to pořád vypadalo, že vánoční program bude tentokrát výrazně kratší, než bývá obvykle. Jednak se hodně obměnilo složení sboru a přišlo hodně nových členů, jednak se nám tím věkový průměr sboru snížil na necelých 9 let. Za těchto okolností se zdálo, že nebude možné sestavit program v takovém rozsahu, jako na předcházejících koncertech. Ovšem sbor – a hlavně noví členové – udělal za necelé čtyři měsíce obdivuhodný kus práce a při sestavování programu se nám nakonec do vymezeného času málem všechno nevešlo. Svůj podíl na pestrosti programu měli samozřejmě i sólisté. Převážnou většinu písniček z letošních Vánoc najdete v sekci Repertoár.
plakát (PDF – 251 kB), plakát (GIF – 312 kB)
program (PDF – 366 kB)
Fotogalerie
Pondělí 20. 12. 2010
K 225
Koncert v divadélku Mana ve Vršovicích Koncert na vánoční akci divadelních kroužků v divadélku Mana – Husův sbor, Moskevská 34/967, Praha 10
Na toto místo se vracíme podruhé v tomto roce, první vystoupení jsme zde měli v březnu. Nepočítáme-li rotundu sv. Kříže na Starém Městě v Praze, je to asi nejmenší prostor, ve kterém jsme zpívali (Jestli si někdo vzpomenete na menší, opravte mne.)
www.detskytalent.cz – odkaz na stránku s informacemi o akcinové okno
Středa 15. 12. 2010Generálka vánočního programu
Čtvrtek 9. 12. 2010
K 224
Koncert v hotelu MajesticDvojkoncert v hotelu Majestic ve Štěpánské ulici
Vystoupení pro zaměstnance a obchodní partnery hotelu Majestic. Zpívali jsme ve dvou blocích s nevánočním i vánočním programem. Pro sbor a zvláště pak pro nové členy byla tato akce ukázkou, že ne vždy se všechno organizačně (nikoliv kvalitou provedení) povede. Obě vystoupení byla více zvukovou kulisou než nějakým klasickým koncertem, kde diváci či posluchači se zájmem sledují...
www.hotel-majestic.cz – www stránky hotelunové okno
Fotogalerie
Úterý 7. 12. 2010
K 223
Koncert na NovodvorskéVystoupení na akci pro seniory, kterou organizovala Městská část Praha 4 – kulturní odpoledne tématicky zaměřené na blížící se vánoční svátky v Kulturním centru Novodvorská.
Další z předvánočních akcí – vystupovali jsme s půlhodinovým programem s vánočními i nevánočními písničkami ve velkém sále na Novodvorské. Zpívalo se nám výborně a obecenstvo bylo mimořádně aktivní, protože část programu zpívali všichni sborově s námi. Sbor potěšila i sladká odměna od pořadatele – MČ Praha 4.
Vlastní obrázky z akce tentokrát nemáme, ale na následujícím odkazu se můžete podívat na část fotogalerie přímo na stránkách Městské části Praha 4.
www.praha4.cz – část fotogalerie s Rolničkounové okno
Neděle 5. 12. 2010
K 222
Koncert zámek BerchtoldVystoupení na mikulášské akci na zámku Berchtold ve Vidovicích
Na dnešní den jsme byli pozváni na zámek Berchtold ve Vidovicích (kousek za Prahou) na mikulášskou akci. Ovšem událost se vyvinuly úplně jinak, než jsme chtěli.
Na stránkách dopravního podniku jsme našli spojení, jak se do Vidovic z Budějovické dostaneme – vše vypadalo zcela jednoduše: z Budějovické odjet autobusem 337, přestoupit na 461 a vystoupit ve Vidovicích. První komplikace nastala už v Praze, kdy autobus přijel do nástupní zastávky asi s 15minutovým zpožděním. Než všichni nastoupili, bylo z 15 minut 25. A tak se mohlo stát, že na přestupní zastávku jsme dojeli asi pět minut po odjezdu našeho navazujícího spoje. Je s podivem, že v době mobilů, vysílaček a všemožné spojovací techniky není možné zajistit, aby přípoj v zastávce počkal alespoň těch pět minut. Zvlášť v případě, kdy další autobus jede až za tři hodiny – ten už nám ovšem byl k ničemu. A tak nám nezbylo nic jiného, než a) zavolat na zámek, že nás vypekla doprava, je nám to moc líto (a opravdu bylo), ale nejsme schopni se dopravit, a b) počkat si 45 minut na spoj zpátky do Prahy a mezitím bleskově obvolat všechny rodiče, že se mimořádně vracíme zpět, aby si pro děti na zámek nejezdili...
Do dnešního dne (psáno 2. 1. 2011) se nám z ROPIDu na naši připomínku a žádost o náhradu zbytečně projetých jízdenek nikdo nenamáhal odpovědět.
www.zamekberchtold.cz – odkaz na stránkynové okno
plakát (PDF – 1,42 MB)
sobota 27. 11. 2010
V 103
Výlet 103 VÝLET č. 103
ze Všenor na Zbraslav opět nejen pro „kačery“

Další „kačerská“ varianta jednoho z předcházejících výletů. Nutno poznamenat, že ten předcházející výlet (6. 10. 2007 – č. 94) byl s ohledem na počasí podstatně přijatelnější. Tentokrát se vše odehrávalo na sněhu, což by samo o sobě moc (vůbec) nevadilo, ale hledání a vyhrabávání některých keší byla opravdu lahůdka. Zvlášť, když bylo v popisu uvedené třeba: zakopána 25 cm pod zemí v kořenech stromu – MŇAM.
Jeden z temnějších okamžiků nastal také v okamžiku, kdy bylo nutné se z Cukráku vrátit dolů do Jíloviště a pak zase vylézt nahoru po druhé straně dálnice, protože u Cukráku se samozřejmě nedá přejít.
Konečný výsledek ale byl více než dobrý. Celkem nalezeno 11 keší (názvy jsou uvedené podle www.geocaching.com: Gloriet, Kočičí kámen / Katzenstein / Cat's stone, Kámen Cache II., Nostalgie, Rozcestí / Crossroad, Čertova skála – Devil rock, Sweet Needle, R4 #3 – Cukrák – směr Příbram, Nice View – Vrané nad Vltavou, Nice View – Zbraslav (chapel), Okupační vysílač), nenalezena jedna (Stanice Dharma – Swan), kterou asi posvačila divá zvěř, soudě alespoň podle velmi důkladně rozrytého okolí – to by člověk nezvládnul. Také proběhlo jedno vyzvednutí a jedno uložení travelbugu.
Zakončení výletu se tentokrát konalo v Coffe Heaven na Smíchově (velmi příjemná tečka)

Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Fotogalerie výletu je tentokrát čistě „nelidská“ – tedy ne že by snad byla tak strašná, ale zkrátka nejsou tam lidi.
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (155 kB)
Sobota 13. 11. 2010
K 221
Koncert - OC ŠestkaVystoupení na akci Obchodního centra Šestka v Praze 6 – Ruzyni „My máme narozeniny, vy máte dárky“
Na pozvání Obchodního centra Šestka jsme se zúčastnili akce „MY MÁME NAROZENINY, VY MÁTE DÁRKY!“ u příležitosti oslav 4. narozenin Šestky. Pro některé Rolničky to byla první akce tohoto druhu, pro některé vůbec první veřejná produkce. Kromě zpívání na nás čekal ještě jeden „úkol“. Po produkci jsme se hromadně odebrali s paní fotografkou pokřtít nový dětský koutek (níže najdete odkaz na dětský koutek a tam obrázek řádících Rolniček). Tuto skutečnost jsme se ovšem dozvěděli hned na začátku po příchodu do obchodního centra, což mělo během následujících asi dvou hodin za následek otázky typu „A kdy už půjdeme do koutku...“ a podobně. Jejich počet se blížil nekonečnuCha. (... oslíku ... OSLÍKU ... OSLÍKU!!!!!)
Zpívání proběhlo v poklidu, i když jsme tentokrát byli v dosti oslabeném obsazení. Nelze však zapomenout na Klárčino (1. třída) jedinečné sólo (Nuapurista kuulu se polokan tahti jalakani pohjii kutkutti...), na to, kterak Kačka svým „hláskem“ málem prorazila skleněnou stěnu naproti nebo na to, že se někteří letos nastoupivší členové dokázali během tří dnů naučit zpaměti podstatnou část programu, aby mohli zaskočit za chybějící.
Dětský kouteknové okno
Odkaz na stránky OC Šestka s informacemi o akcinové okno
Pokud nefunguje předcházející odkaz, použijte offline verzi stránky
Fotogalerie
Pátek 12. 11. 2010Mimořádná sborová zkouška – příprava programu na vystoupení v OC Šestka.
středa 3. 11. 2010 – sobota 6. 11. 2010
Teplice XI/2010
Teplice Rok v Teplicích nad Metují – podzim 2010
Od 3. do 6. listopadu 2010 jsme byli na pravidelném výjezdu v Teplicích nad Metují
Hlavním tématem výjezdu do Teplického skalního města a přilehlého okolí byl „Geocaching aneb Poklady ve skalních hradech“, ale hlavně hledání překrásných a zajímavých míst v této pískovcové skalní oblasti. Během výjezdu jsme našli celkem 8 keší.
Počasí nám tentokrát na podzim výjimečně přálo, protože v týdnu před výjezdem nepršelo a skály byly suché, a tak jsme opět mohli po dvouleté přestávce využít horolezecký „hardware“ a jednu z přírodních cvičných stěn. Ti šikovnější a zkušenější se kromě slaňování vydali i opačným směrem, tedy nahoru, vlastní silou.
I když jsme se tentokrát nedostali na vlastní teplický okruh, mnohým z účastníků nadlouho zůstanou v paměti některé z cest: výstup cestou-necestou na Lysý vrch, průchod soutěskami Vlčí rokle, blesková návštěva Teplického vodopádu. Dokonce i Krakonoš byl v Adršpachu na svém místě a na uctivé zavolání nám pustil proud vody do Velkého vodopádu.
Zlatým hřebíčkem na závěr byl pak tradiční oběd v hronovské pizzerii Stella.
sobota 2. 10. 2010
V 102
Výlet 102 VÝLET č. 102
z Jílového do Jílového nejen pro „kačery“

Podzimní verze minulého výletu, za podstatně lepších podmínek, tedy bez sněhu a dokonce se občas ukázalo i sluníčko. Pravda, na krátký rukáv to (občas) nebylo. Myšlenky na to, že bychom se pohybovali pouze po cestách, vzaly za své hned na prvním kilometru, kdy jsme se k první kešce prošli kus po louce a ke druhé pro změnu cestou necestou lesem a krpálem dolů.ChaTu našla Verča zcela náhodou, protože ji asi nějaký mudla vyhrabal a zapomněl schovat pod kameny (tedy, kešku samozřejmě, ne Verču)
Nebyl ovšem všem překvapením konec, protože jsme zjistili, že jsou stále ještě pro veřejnost otevřené zlaté štoly v Kocourském údolí. Tak se mohlo stát, že se naše výprava na čas proměnila ve skupinu permoníků v helmách a pláštících a vydala se do podzemí. Štola Sv. Josef byla takovou „zahřívací“ procházkou pod zemí a když jsme zjistili, že nám pobyt pod zemí nijak nevadí, a když jsme slyšeli o chodbičkách a žebříkách ve štole sv. Antonína Paduánského, bylo rozhodnuto, že si něco takového nenecháme ujít. Myslím, že soustava žebříků daleko překonala naše očekávání a prověřila schopnosti orientace a koordinace pohybů v podzemí – plazit se po šikmém žebříku v chodbě jenom několik desítek centimetrů vysoké, dávat při tom pozor na hlavu a ještě k tomu si svítit, to nebylo pro některé vůbec jednoduché, ale zvládli nakonec všichni všechno.
Další zastávka byla až po delší době na Pepři na rozhledně. I tady se našla jedna keška, ale byla prázdná, asi ji opět někdo „vymudlil“.
Tečka za výletem na nás čekala v Jílovém. Měli jsme na výběr ze dvou možností: 1) odjet autobusem za pět minut, 2) odjet autobusem za 50 minut. Zvítězila možnost č. 2, protože to znamenalo, že ještě stihneme slibovanou cukrárnu.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Fotogalerie výletu – Nápovědu ke keškám tu tentokrát nenajdete, zato však kromě fotografií permoníků ve slušivých červených helmičkách a šedivých pláštících uvidíte i místní raritu – mloka skvrnitého, kterého se nám podařilo „ulovit“ před vchodem do štoly. Lovili jsme samozřejmě jenom fotoaparátem.
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (155 kB)
středa 8. 9. 2010Úvodní sborová schůzka.

22. rok – 2009/2010

1 – 18. 7. 2010
TÁBOR 2010
Tábor 2010Tábor Rolnička na Dřevíči 2010
Více o táboru i odkazy na všechny fotogalerie najdete v sekci Tábory, výletyŠipkaTáborový archiv
Čtvrtek 24. 6. 2010
K 220
Závěrečný koncert v EmauzíchZávěrečný koncert v refektáři kláštera Emauzy
Po loňských organizačních mimořádnostech se závěrečný koncert letos konal v obvyklém termínu na konci června. Program byl tentokrát mimořádně pestrý – kromě sboru zpívali svoje písničky i sólisté, případně všichni společně. Někteří sólisté dokonce na závěr připravili překvapení nejenom pro diváky, ale i pro „vedoucího“. Díky tomu všemu se délka koncertu protáhla skoro na hodinu a půl.
Po zpracování nahrávky najdete některé písničky zde nebo v sekci Repertoár.
plakát (PDF – 1,42 MB), plakát (JPG – 426 kB)
program (PDF – 246 kB)
Fotogalerie
Neděle 6. 6. 2010
K 219
Botanická zahradaKoncert na Dětských dnech – Botanická zahrada v Tróji, venkovní areál
Další z tradičních koncertů v botanické zahradě. Na rozdíl od Vánoc jsme zpívali venku, protože bylo opravdu teplo (to by se během letošního června opravdu nečekalo:-)) Zpívali jsme část „emauzského“ programu.
Fotogalerie.
Odkaz na stránky Botanické zahrady s informacemi o Dětských dnech
Pokud nefunguje odkaz na stránky Botanické zahrady, podívejte se na offline verzi stránky
Pátek 16. 4. 2010Mimořádná sborová zkouška – příprava programu na květnové a červnové koncerty, informace k akci 29. 5. 2010.
Pondělí 29. 3. 2010
K 218
Divadlo ManaKoncert v divadle Mana ve Vršovicích
Koncert pro účastníky charitativní velikonoční akce „Děti seniorům“ pro děti a jejich rodiče, kteří mají rádi divadlo, zpěv a módu, jejíž vyvrcholením byla dětská módní přehlídka.
MÍSTO KONÁNÍ: Divadlo Mana – Husův sbor, Moskevská 34/967, Praha 10
www.detskytalent.cz – odkaz na stránku s informacemi o akci
Pokud nefunguje předcházející odkaz, použijte offline verzi stránky
sobota 10. 3. 2010
V 101
Jílové u Prahy - viadukt VÝLET č. 101
z Jílového do Jílového nejen pro „kačery“

Ačkoliv se počasí v posledních dnech tvářilo už skoro jarně, výlet to byl ještě z větší části zimní. Tentotkrát jsme se vydali po okolí Jílového u Prahy s cílem najít několik „kešek“. V plánu jsme jich měli pět, nakonec byly jenom čtyři, protože díky „přemudlenému“ Pepři jedna odolala. Podrobnější popis zde nenajdete, to pro případ, že byste se chtěli vydat kešky ulovit sami:-).

Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (155 kB)
Fotogalerie – pozor, na sedmé stránce je fotonápověda pro keš „U dvou křížů“. Pokud si chcete hledání užít, stránku vynechte.
pátek 15. 1. 2010
cédéčko Nahrávání vánočního CD
Jak už je psáno u vánočního koncertu 18. 12. 2009 v Emauzích, nahrávací technika stávkovala a z koncertu nenahrála ani notu. Je to škoda, protože letošní vánoční koncert se opravdu povedl moc dobře (alespoň podle ohlasů od návštěvníků). Nezbylo nám tedy nic jiného, než se znovu sejít na stejném místě ještě jednou a „vánoční koncert“ si soukromě zopakovat. Sice bez posluchačů a plného sálu, zato však několikrát delší. V divadelním sále v Emauzích jsme strávili pilnou prací několik hodin a výsledek snad bude stát za to. Teď už „jenom“ veškerý nahraný materiál zpracovat ve studiu, vyrobit obal a vánoční cédéčko může do světa – to by se mohlo do příštích Vánoc stihnout, že...
středa 30. 12. 2009
V 100
Adršpach - pískovna VÝLET číslo 100
Adršpach – Křížový vrch, Pískovna

Úplně poslední letošní akcí byl tradičně výlet do Adršpachu na Křížový vrch. Letos se nás sešlo celkem sedm. Celý výlet se odehrává každý rok podle stejného „scénáře“: 1) výstup na Křížový vrch, 2) část adršpašského okruhu nebo jezírko a 3) zlatý hřeb celého výletu – závěrečná večeře v Pizzerii Stella v Hronově
Proti předcházejícím výletům však přece jenom došlo ke změně. České dráhy v rámci zkvalitnění přepravy „upravily“ jízdní řád, takže od jediného ranního vlaku zrušily přípoje na trati z Teplic nad Metují do Trutnova (tedy, pokud nechcete jet z Prahy v šest hodin ráno), a to oběma směry. Takže nám nezbylo nic jiného, než v Teplicích nad Metují místo rychlého přestupu z vlaku do vlaku počkat asi 40 (zbytečných) minut na autobus.
Výstup na Křížák proběhl celkem bez problémů – pravda, bylo trochu nasněženo a trochu namrzlo, ale s tím se musí v našich zeměpisných šířkách v zimě počítat, že? Nahoře jsme se pokusili o nalezení jedné cache, ale tentokrát neúspěšně – buď byla pod sněhem, který se nám na tak krásném místě nechtělo přehrabávat, nebo jsme všichni měli vlčí mhu...
Protože na Křížáku bylo téměř liduprázdno, vydali jsme se ještě do Adršpachu, abychom přišli mezi lidi – provoz větší, než by nezasvěcený návštěvník v tuto roční dobu očekával. Až k malému vodopádu vedla „dálnice“ upravená sněžnou frézou (!!!). Ale těch pár desítek metrů, které jsme museli překonat k Velkému vodopádu a zpátky, nám dalo docela zabrat. Ne, že by tam bylo kdovíjaké stoupání, ale když je cesta pokrytá slušnou vrstvou ledu, může být stoupání nepatrné a říká si o pěkný tlamolet.
Z Adršpachu do Hronova už vlak naštěstí jel, a tak jsme mohli přesně v 17 hodin zasednout ke stolu. Večeře byla jedinečná – pizza jako kolo od vozu (na velikost, samozřejmě, že ne na chuť), lasaně, na jaké se Garfield určitě ani neodvážil pomyslet, salát Cesar vpravdě královský – každý si vybral dle své chuti.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (71 kB)
Fotogalerie
Pátek 25. 12. 2009
K 217
Hotel BarcelóKoncert pro hosty hotelu Barceló v Praze 4
Poslední koncert v roce 2009 se konal už během vánočních prázdnin, což pro nás není obvyklé – i sbor si musí trochu oddechnout.:-) Ale protože jsme si stejnou akci vyzkoušeli už minulý rok a hned jsme dostali objednávku na letošní koncert, se zpíváním v hotelu Barceló na Pankráci jsme počítali. Loni jsme zpívali pro zahraniční skupinu hostů z Anglie, letos jsme se s některými loňskými účastníky potkali znovu. Program z českých i cizích vánočních písní a koled opět vzbudil nadšení, které bychom díky různým kolujícím předsudkům o Angličanech nečekali. Největší úspěch ovšem měly koledy a písně, které znali a zpívali je s námi. I když restaurace určitě nebyla stavěna za účelem hudebních produkcí, díky poměrně nízkému stropu má dobrou akustiku a na projevu sboru to bylo znát. A protože to byla akce neformální a kontakt s posluchači jsme měli výborný, byl to jeden z našich nejlepších koncertů.
Někteří sólisté si po skončení sborové části programu ještě mohli vyzkoušet, jak se pro takové publikum zpívá sólově.
Fotogalerie
Sobota 19. 12. 2009
K 216
Botanická zahradaKoncert na Adventním rozjímání – Botanická zahrada v Tróji, výstavní síň
Koncert se konal sice v malém, ale o to příjemnějším prostoru výstavní síně v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji. Pro nás byl spojený jednak s ochutnávkou výborného čaje, jednak s příjemným překvapením. Původní plán, kdy jsme měli zpívat ve viničné kapli sv. Kláry (jako minulý rok), se změnil na podstatně lepší variantu koncertu ve výstavní síni, kde probíhal i další program. Venku totiž byla pěkná zima a návštěvníci ani my bychom z toho určitě neměli takový požitek. Zpívalo se nám krásně.
Fotodokumentaci tentokrát vlastní nemáme, ale díky šikovnosti pana Daniela Drahotského máme dokonale zpracovaný videozáznam našeho vystoupení. Děkujeme:-).Pokud to kapacita serveru dovolí, najdete časem odkaz na video na tomto místě.
Odkaz na stránky Botanické zahrady s informacemi o Vánočním rozjímání
Pokud nefunguje předcházející odkaz, použijte offline verzi stránky
Odkaz na Měsíčník městské části Praha – Troja s upoutávkou na akci (až na konci)
Pátek 18. 12. 2009
K 215
Vánoční koncert v EmauzíchHlavní vánoční koncert v divadelním sále kláštera Emauzy
Tradičně největší vánoční koncert – tentokrát v divadelním sále v Emauzích, protože v refektáři se konala zkouška Emauzského sboru a orchestru. Vlastní koncert pro asi 120 návštěvníků se vydařil výborně. Co se nám tentokrát nepodařilo vůbec, je nahrávka. Technika si zkrátka usmyslela a dělala něco úplně jiného (tedy – bohužel vlastně nedělala nic), takže se nenahrála ani nota. Škoda, byl by to výborný materiál na první vánoční CD. Snad bude mít někdo nahrávku alespoň na kameře. Cédéčko by z toho sice asi nebylo, ale jako dokumentace by to bylo úplně dostačující.
plakát (PDF – 206 kB)
program (PDF – 333 kB)
Fotogalerie
Úterý 15. 12. 2009
K 214
Vánoční koncert v PyšelíchVánoční koncert v kostele Povýšení sv. Kříže v Pyšelích
Je to neuvěřitelné, ale na předvánoční koncert do pyšelského kostela Povýšení sv. Kříže jsme se letos vydali už poosmé. Jako vždy na nás čekalo krásné prostředí i atmosféra, o výborném vánočním občerstvení nemluvě – děkujeme :-). Nepočítáme-li obvyklé emauzské koncerty, patří zájezd do Pyšel k našim nejdelším zpívacím tradicím. A s poděkováním samozřejmě nesmíme zapomenout ani firmu Pragotour s. r. o., jejíž řidiči a autobusy nás již od počátku do Pyšel vozí, často v nelehkých povětrnostních podmínkách.
plakát (PDF – 238 kB)
PYšelský KULturní KAlendář 4 05 (MS Word 2000 – 50 kB)
Fotogalerie
Středa 9. 12. 2009
K 213
Hotel Majestic - TruhlářskáKoncert v hotelu Grand Majestic
Jedna z našich „hotelových“ akcí. Před dvěma roky jsme v hotelu Majestic zpívali poprvé, tentokrát se akce konala v 4*de-luxe hotel Grand Majestic Plaza v Truhlářské ulici. Na programu jsme měli kromě vánočního repertoáru také náš obvyklý nevánoční – letem světem.
Fotogalerie
Pátek 4. 12. 2009
K 212
Arkády - PankrácKoncert v obchodním centru Arkády na Pankráci
Trochu netradiční krátký koncert v obchodním centru Arkády na Pankráci. Už jsme si jeden takový vyzkoušeli loni na Chodově. Netradiční byl v tom, že jsme vlastně neměli žádný z našich obvyklých sborových převleků, ale zpívali jsme ve „školním civilu“, protože se na poslední chvíli změnilo místo konání. Původně jsme měli zpívat venku, ale asi kvůli špatnému počasí se celý program kolem vánočního stromu přesunul dovnitř.
„Netradiční“ bylo také ozvučení. Pravděpodobně se někde přihodila nějaká chybička, protože v předvánočním nákupním ruchu všude okolo nebylo skoro nic slyšet. Nejenom do obecenstva, ale neslyšeli jsme se ani navzájem na pódiu...
Pátek 20. 11. 2009Mimořádná sborová zkouška – příprava programu na vánoční koncerty.
Čtvrtek 19. 11. 2009
K 211
ŠkolaVystoupení sboru na slavnostním ukončení rekonstrukce PJZŠ Horáčkova
19. listopadu byla slavnostně ukončena několik měsíců trvající rekonstrukce První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100. Protože zde máme zkušebnu již od založení sboru, měli jsme možnost si na této vpravdě historické akci také zazpívat. (Historické proto, že se škola poprvé od otevření v roce 1967 dočkala po několika letech vytrvalého úsilí alespoň částečné rekonstrukce).
Fotogalerie
středa 4. 11. 2009 – sobota 7. 11. 2009
Teplice XI/2009
Teplice Rok v Teplicích nad Metují – podzim 2009
Od 4. do 7. listopadu 2009 jsme byli v Teplicích nad Metují
Téma letošního podzimního výjezdu do Teplického skalního města a přilehlého okolí bylo „Geocaching aneb Poklady ve skalách“.
PJZŠSpolečný projekt První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100 a DPS Rolnička Praha 12. Podrobnosti k projektu najdete na stránkách PJZŠ Horáčkova (odkaz je také na logu tužtiček)
sobota 10. 10. 2009
V 99
Výlet 99Výlet č. 99
Z Řevnic do Mníšku pod Brdy

Tento výlet byla taková historická vzpomínka. Na stejnou trasu jsme se totiž vydali naposledy 2. listopadu roku 1996. Pokusím se někde najít fotografie z té doby (pokud tedy vůbec nějaké byly) a pro srovnání je pověsit do fotogalerie.
Tentokrát jsme výlet spojili s geocachingem a vydali jsme se hledat poklady. Navigace nás celkem spolehlivě dovedla k prvním dvěma. Kešky byly obvyklé velikosti a nedalo ani moc práce je objevit. První se pod obrovským balvanem nabízela skoro sama, u druhé nás chvíli georarach vodil sem a tam (hledejte pod padlým stromem, když je jich tam jak naseto), až nakonec Táňa ukázala na jeden se slovy: „A nemohlo by to být tady?“ A bylo. Třetí keška zatím zůstala neodhalena, protože na Skalce byla asi vernisáž výstavy nebo nějaká jiná společenská akce a kolem proudily davy lidí (mudlů). Tak snad příště...
Ve fotogalerii najdete téměř výhradně přírodní obrázky – i když předpověď slibovala na dnešní den deštivo, spadlo na nás pár kapek jenom v Řevnicích na nádraží a během dne se dokonce ukázalo i sluníčko. Na své si přijdou určitě i milovníci historických vláčků. První zážitek jsme toitž měli hned v Praze na Hlavním nádraží, kdy k našemu nástupišti přijel historický vlak s parní lokomotivou.
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
Pozvánka ke stažení ve formátu PDF (120 kB)
Fotogalerie
středa 9. 9. 2009Úvodní sborová schůzka.

21. rok – 2008/2009

29. 6. – 16. 7. 2009
TÁBOR 2009
Tábor 2009Tábor Rolnička na Dřevíči 2009
Více o táboru najdete v sekci Tábory, výletyŠipkaTáborový archiv
Fotogalerie
Středa 27. 5. 2009
K 210
K210Závěrečný koncert sboru v refektáři kláštera Emauzy, Na Slovanech 49, Praha 2
Jistě jste si všimli, že tento závěrečný koncert se konal skoro o měsíc dříve, než je obvyklé. Ve škole, kde máme zkušebnu, totiž začala rekonstrukce a v červnu už bychom se neměli na sborové zkoušky kde scházet.
plakát (JPG – 187 kB)
program (PDF – 130 kB)
program (MS WORD 2007 – 149 kB)
fotogalerie
Pondělí 18. 5. 2009
K 209
K209Koncert na pozvání Městské části Praha 4 v kulturním domě Novodvorská
Sobota 11. 4. 2009
K 208
Botanická zahradaKoncert na velikonočním jarmarku – Botanická zahrada v Tróji
plakát ze zastávek MHD (JPG – 245 kB)
Odkaz na stránky Botanické zahrady s informacemi o Velikonočním jarmarku
Pokud nefunguje předcházející odkaz, použijte offline verzi stránky
Fotogalerie
12. – 15. 3. 2009
Teplice
Teplice Rok v Teplicích nad Metují – zima 2009
Od 12. do 15. března jsme byli v Teplicích nad Metují.
„ROK V TEPLICÍCH NAD METUJÍ“ je společný projekt PJZŠ První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100 a DPS Rolnička Praha 12. Podrobnosti k projektu najdete na stránkách PJZŠ Horáčkova (odkaz je na logu tužtiček)
sobota 14. 2. 2009
V 98
Výlet 98VÝLET č. 98
Teplice nad Metují

Náhrada za přesunutý výjezd do Teplic
Podrobnosti k výletu zobrazíte kliknutím zde...
... a schováte zde
úterý 30. 12. 2008
V 97
Adršpach - pískovnaVÝLET č. 97
Adršpach, Křížový vrch, Pískovna

Vlakem do Adršpachu – výstup na Křížový vrch (tentokrát bez horolezecké výbavy) – Adršpašské jezírko (pískovna) – vlakem přes Teplice nad Metují do Hronova na nejlepší pizzu v Evropě a okolí – vlakem zpět do Prahy
fotogalerieFotogalerie: sada 1, sada 2 – foto Janek Brejtr
Čtvrtek 25. 12. 2008
K 207
K207Koncert pro hosty hotelu Barceló Praha
Sobota 20. 12. 2008
K 206
Botanická zahradaKoncert na Adventním rozjímání – Botanická zahrada v Tróji, kaple sv. Kláry na vinici
plakát (JPG – 348 kB)
Středa 17. 12. 2008
K 205
EmauzyHlavní vánoční koncert sboru
Refektář kláštera Emauzy, Na Slovanech 49, Praha 2
plakát (PDF – 171 kB)
program (PDF – 300 kB)
fotogalerie
Úterý 16. 12. 2008
K 204
PJZŠVystoupení sólistů na vánočním večeru PJZŠ Horáčkova
Čtvrtek 11. 12. 2008
K 203
Vánoční koncert v PyšelíchVánoční koncert v kostele Povýšení sv. Kříže v Pyšelích
plakát (PDF – 167 kB)
5. – 8. 11. 2008
Teplice
TepliceRok v Teplicích nad Metují – podzim 2008
Od 5. do 8. listopadu jsme byli v Teplicích nad Metují.
„ROK V TEPLICÍCH NAD METUJÍ“ je společný projekt PJZŠ První jazykové základní školy v Praze 4, Horáčkova 1100 a DPS Rolnička Praha 12. Podrobnosti k projektu najdete na stránkách PJZŠ Horáčkova (odkaz je na logu tužtiček)
středa 11. 10. 2008
K 202
Libušsko-písnická nota 2008Sborový festival Libušsko–písnická nota 2008
plakát (JPG – 259 kB)
Fotogalerie
sobota 4. 10. 2008
VÝLET 96
Výlet 96VÝLET č. 96
vlakem do Petrovasipka dopravapo turistické značce i „neznačce“ do Jílovéhosipka dopravaautobusem zpět do Prahy

Fotogalerie
středa 24. 9. 2008
K 201
Current Trends in Chemical CurriculaKoncert pro účastníky mezinárodní konference „Current Trends in Chemical Curricula“
sobota 20. 9. 2008
K 200
Spirituálfest 2008
SPIRITUÁLFEST 2008
Naše první účast na SpirituálFestu (a podle ohlasů snad úspěšná :-) ) a zároveň 200. koncert sboru.
www stránky festivalu – www.festival.spiritualy.cz
plakát (JPG – 463 kB)
fotogalerie 1, fotogalerie 2 – foto p. Daniel Drahotský
videozáznam koncertu Rolničky
středa 10. 9. 2008Úvodní sborová schůzka.