Kašpar číslo 21 - leden 2006


Milé děti, milí rodiče a přátelé Rolničky a dětského sborového zpívání vůbec. Vítejte opět po Vánocích – doufám, že jste si je všichni prožili podle svých představ, i když byly letošní vánoční prázdniny vůbec nejkratší, jaké mohly být (nezoufejte, příští rok to bude úplně stejné :-) ). Na začátku roku obvykle bývá sdělení delší – výhled na to všechno, co nás čeká. Kašpar se však opět omezí pouze na jedno téma – tábor o jarních prázdninách. Čtěte dále.
Dan M. Gerych


ZIMNÍ TÁBOR „ROLNIČKA VE SKALÁCH 2006

Po krátké přestávce letos opět pojedeme na zimní tábor – tentokrát na nás čekají Teplice nad Metují a překrásné skalní město. Letošní tábor bude z organizačních důvodů kratší – pouze pětidenní, což mu ale nijak neubere na zajímavosti a už vůbec ne na kvalitě. Co nás tedy čeká?
Po předcházejících zimních táborech, kdy jsme jezdili na Šumavu, nás letos uvítá městečko Teplice nad Metují. Bydlet budeme v mnohokrát prověřené turistické ubytovně Kamenec na okraji Teplic. Ubytování je v pokojích se základním zařízením, samozřejmostí je postel a povlečení, takže spacáky tentokrát nechte doma.
Změna proti minulým zimním akcím je letos v délce – tábor bude pětidenní – termín na začátku jarních prázdnin od 3. do 7. února 2006.
Tábor je určen v prvé řadě pro členy Rolničky, ale mohou se zúčastnit i sourozenci nebo kamarádi - děti od 1. do 8. třídy. I když se jedná o tábor sborový, pro mimosborové účastníky není zpěv podmínkou.
Cena tábora je 1.200,- Kč (děti od 6 do 14 let). Tato částka je maximální a konečná. V případě, že by ještě došlo k nějakému nepředpokládanému zdražení nebo se přihlásilo méně dětí (rozpočtové minimum je 6), bude rozdíl doplácet sbor ze svých vlastních prostředků. Cena je za 5denní pobyt a zahrnuje vše – dopravou počínaje, přes stravování, ubytování, pojištění, až po všechny ostatní aktivity, výlety, vstupenky, hry atd. Možné je platit v hotovosti do 25. ledna ve škole na sborových schůzkách nebo o přestávkách.
Závaznou přihlášku, kterou najdete na dolním okraji tištěné verze tohoto letáčku odevzdejte nejpozději do 25. ledna, raději ale dříve, protože přihlášky se budou zapisovat v pořadí, v jakém je odevzdáte, a maximální počet je 10 dětí. Podrobné informace, data, časy, věci s sebou a podobně obdržíte při zaplacení tábora, případné další doplňující informace můžete získat na telefonním čísle 608 237 147 kdykoliv, na e-mailových adresách dps-rolnicka@quick.cz nebo gerych@horackova.cz nebo na internetových stránkách (to ostatně vidíte sami, že?).
Připomínám ještě, že všichni účastníci tábora musí nejpozději při odjezdu odevzdat od lékaře podepsaný formulář „Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci a škole v přírodě“ ve smyslu vyhlášky 148/2004 Sb., kterou se mění vyhláška č. 106/2001 Sb. O hygienických požadavcích na zotavovací akce pro děti. Vyzvednout si jej můžete na sboru nebo je možné ho stáhnout na našich www stránkách – sekce Tábory. Posudek musí vystavit ošetřující lékař, platí se za něj asi 50,- Kč (?) a má platnost pro všechny hromadné akce, kterých se dítě zúčastní po dobu 12 měsíců. Je možné, že ho již máte vystavený pro potřeby školy v přírodě nebo minulého letního tábora.